A. Kánová pridala ďalšie pódium na vrcholnom podujatí

A. Kánová pridala ďalšie pódium na vrcholnom podujatí

Ján SvrčekŠport14.9.2023

Členka ŠKST TPŠ Ružomberok Alena Kánová získala na majstrovstvách Európy v stolnom tenise telesne hendikepovaných hráčov v britskom Sheffielde v dvojhre žien v kategórii TT 3 bronzovú medailu.

Samozrejme, z ďalšieho pódia mám radosť. Je to dvanásty´kov´ z európskych šampionátov, pričom stále pribúdajú nové a mladšie hráčky. Navyše moja záverečná príprava, po lete, nebola taká, aká mala byť. Hlavne pre zdravotné komplikácie. Takto som si aj ´zarobili´ nejaké body do rebríčka, čo je veľmi dôležité vzhľadom na budúcoročné Paralympijské hry v Paríži,“ vyhlásila 43 – ročná slovenská reprezentantka. Mikulášska rodáčka, ktorá celú mladosť prežila v Ružomberku, po druhom mieste v základnej skupine, v semifinále podľahla aktuálnej svetovej dvojke Chorvátke Andele Mužiničovej-Vincetičovej 1:3. „Súperka bola favoritka, no nič nedostala zadarmo. Keď som sa po zápase bavila s jej trénerkou, priznala, že hlavne v prvom a druhom sete mali obavy. Musím však priznať, že chorvátska reprezentantka vyhrala zaslúžene,“ uviedla Kánová.

„Ala“ smelé plány spájala aj so zmiešanou štvorhrou, s Borisom Trávničkom. Po veľkej bitke s nemeckou dvojicou Thiomas Bruchele/Sandra Mikolascheková (2:3), skončili svoju púť hneď v úvodnom kole „pavúka“, no určite nesklamali. „Proti nám stáli úradujúci majstri sveta. Bol to ťažký žreb. Druhý raz sme s týmito Nemcami prehrali v piatich setoch. Z našej strany to však vôbec nebolo zlé,“ doložila naša hráčka, v „civile“ doktorka práv, ktorej v „singli“ v aktuálnom svetovom rankingu patrí piata priečka.

Za povšimnutie určite stojí, že Kánová vôbec prvú medailu na kontinentálnom šampionáte si medzi vozičkárkami vybojovala v roku 1997 vo Švédsku, a to striebornú v družstvách s Máriou Pillárovou.

Foto: SPV

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia