A. Kánová v Lašku dvakrát vo štvrťfinále

A. Kánová v Lašku dvakrát vo štvrťfinále

Ján SvrčekŠport17.5.2024

Na tradičnom medzinárodnom stolnotenisovom turnaji telesne hendikepovaných športovcov Slovenia Para Open v Lašku štartovala aj členka ŠKST TPŠ Ružomberok Alena Kánová.

Vo dvojhre v kategórii TT 3 naša reprezentantka v skupine podľahla Chorvátke Andele Mužiničovej 0:3 a vyhrala nad Nergizou Alintazovou z Turecka 3:2. Vo štvrťfinále Kánová zostala na rakete ďalšej Turkyne Hatice Dumanovej – 2:3. „Bol to môj prvý veľmi dobre obsadený turnaj v tomto roku,“ začala rozprávať hráčka, ktorú v Paríži čaká štart na deviatej paralympiáde, z toho siedmej letnej. „S Dumanovou sme sa päť setov naťahovali. Napokon posledný súperka vyhrala najtesnejším rozdielom 12:10. Čo sa týka Mužiničovej, je to aktuálne druhá hráčka svetového rebríčka. Spolu s Kórejčankou Jiyu Yoonovou, ktorá v Lašku vyhrala a s Čiňankou Juan Xue predstavujú v našej kategórii absolútnu topku. Do Slovinska som cestovala predovšetkým s cieľom otestovať sa, aby človek vedel, kde sa momentálne nachádza. Bolo vidno, že súperky v zime dosť behali po rôznych turnajoch, čo sa pretavili do ich väčšej hernej praxe. Po tomto ´oťuknutí´ sa, vieme, že na čom do Paríža treba popracovať.“

Štyridsaťštyriročná Liptáčka sa predstavila aj v zmiešanej štvorhre spolu s Borisom Trávničkom. V skupine si najprv poradili s dvojicou Petr Svatoš (ČR), Ghallah Alanaziová (Saudská Arábia) 3:0, potom podľahli tureckému páru Abdullach Ozturk, Nergiz Alintazová 0:3 a nakoniec zdolali Slovincov Primoža Kanclera s Barbarou Megličovou 3:0. V zápase o postup do semifinále slovenská dvojica nestačila na kórejský tím Jung Kim a Jiyu Joonová – 0:3. „Naši premožitelia sú svetovou jednotkou a doslova o krok vpredu pred ostatnými mixami. Aj vo štvorhre nám tento turnaj veľa dal,“ uviedla Kánová.

Do Paralypijských hier 2024, ktoré sa uskutočnia na prelome augusta a septembra, šiesta hráčka aktuálneho svetového rankigu má v pláne ešte dva štarty, 29. mája – 1. júna na Taiwane a 22. – 26. júna v Ostrave. „Naplánované ešte viaceré sústredenia a i rehabilitačné cvičenia,“ dodala Alena Kánová.

Foto: paralympic.sk

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia