A. Kaššay stopercentný, ale v Galante bez väčšej pomoci

A. Kaššay stopercentný, ale v Galante bez väčšej pomoci

Ján SvrčekŠport21.1.2024

Stolní tenisti ŠKST Ružomberok, ktorým tesne unikla prvá šestka po základnej časti mužskej extraligy, v nadstavbe pokračujú v skupine o 7. - 12. miesto. Avšak bez Tajwanca Wei-Che Changa, ktorý bol dôležitým článkom družstva, no keď mu skončili víza, odcestoval do svojej krajiny.

V úvodnom dvojkole nadstavbovej edície Ružomberčania v piatok prehrali v Galante 4:6 a včera uspeli vo Valči 6:2.

V Galante všetky tri dvojhry úspešne ovládol Andrej Kaššay a "bodík" ešte pridal Tobiáš Pindura, lenže to bolo málo. S nulou vyšiel tretí člen ružomberské družstva 15 - ročný mladík a reprezentant vo svojej kategórii Jakub Holubčík. "Tá prehra ma dosť zamrzela," konštatoval Kaššay, ktorý je ružomberskou jednotkou. "Teperili sme sa tam dve a pol hodiny a takto to skončilo. Ja som som so svojimi výkonmi mohol byť spokojný, no keby chlapci ešte aspoň jeden bod pridali, zápas sa mohol skončiť remízou. Pindura viedol nad Romanom Francem 2:0 na sety a prehral. Holubčík v piatom sete proti Branislavovi Kalužnému mal náskok 7:4, lenže potom už nepridal žiadnu úspešnú loptičku. V záverečnej štvorhre, treba športovo priznať, sme na Galantu nemali. Bolo vidno, že ide o zohratú dvojicu."

Vo Valči naplno zabodoval už aj Holubčík, no Pindura vyšiel naprázdno. "Jakub si v sobotu všetko vynahradil. Ukázal sa ako veľký bojovník. Ja som sa v jednom dueli trochu aj potrápil, druhý set som nad Róbertom Valúchom, ml. vyhral až na dvadsaťjeden. Bohužiaľ, Pindura nepomohol. Chlapec má svoju stolnotenisovú kvalitu, len nejako to nedokáže pretaviť do výsledkov," doložil. Andrej Kaššay.

Extraliga - muži: TJ Gastro Galanta - ŠKST Ružomberok 6:4, Kaššay 3, Pindura 1, STO Valča - Ružomberok 2:6, Kaššay a Holubčík po 3.

I. liga - muži (skupina) východ: MSTK VIAKORP Krupina - ŠKST Ružomberok B 5:9, Pilarčík 2 (z toho 1 x wo), Mikušiak, Blcha a Hodor (wo) po 1.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia