A. Mojžiš sa stotožnil s novým poslaním

A. Mojžiš sa stotožnil s novým poslaním

RedakciaŠport8.10.2021

Ešte nedávno mal v náplni práce defenzívnu krajnú lajnu, no momentálne je z neho stopér. Svojimi výkonmi na novom poste sa ružomberský futbalista Alexander Mojžiš dokonca radí medzi republikovú špičku v strede obrany. A to za expresne krátky čas.

Už mám za sebou nejakých pár zápasov v úlohe stopéra. Cítim sa na novom mieste dobre, je to skoro to isté, ako na kraji obrany. S jediným rozdielom, že človek nemôže až tak často vyrážať dopredu. V tomto smere som na starom ´fleku´ mal väčšiu ofenzívnu voľnosť. Smelo môžem povedať, že nastupovať pri Jánovi Maslovi sa mi páči a snažím sa čo najlepšie plniť svoje úlohy. Čo sa týka Janka, je to veľmi dobrý a skúsený futbalista, od neho sa môžem strašne veľa naučiť, či už v samotných zápasoch, alebo na tréningoch,“ rozhovoril sa 22 – ročný Mojžiš, ktorý pod Čebraťom ukrajuje zo svojej tretej sezóny.

Áno, asi prežívam najvydarenejšie obdobie svojej kariéry. Mám taký pocit. Som rád, že sa mi darí a želám si, aby to takto aj pokračovalo. Tým, samozrejme, netvrdím, že niekedy sa nemôžem opäť ocitnúť na ľavej strane obrany,“ vravel ďalej bývalý reprezentant do 21 rokov.

Mojžiš síce nemá fyzické parametre takmer dvojmetrového obra Masla, ale dokáže rýchlo behať, čítať hru a napriek o niečo menšej výške (183 cm) ide gurážne aj do hlavičkových súbojov. „Našťastie Jano Maslo nenastupuje proti mne, ale je mojim spoluhráčom,“ trochu odľahčil odchovanec banskobystrického futbalu, ktorý do centra dolného Liptova prišiel z Podbrezovej a pripojil: „Možno chýbajúce väčšie fyzické parametre sa snažím kompenzovať inými vecami.“

Keď si hráč premietol doterajšie fortunaligové kolá, za svoj najťažší zápas označil domáce stretnutie s majstrovským Slovanom (1:0). „Bratislavský tím má značnú hráčsku kvalitu. V takomto zápase nemôžete ani na sekundu poľaviť, obrana musí byť od začiatku až do konca kompaktná, hráč maximálne koncentrovaný na každú loptu. O to krajšie potom bolo víťazstvo nad majstrom,“ dodal veľmi snaživý pracant a tiež skromný a cieľavedomý mladý muž.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia