A. Mojžiš verí  v ďalší progres

A. Mojžiš verí v ďalší progres

Ján SvrčekŠport6.7.2023

Možný odchod obrancu Alexandra Mojžiša z MFK Ružomberok za hranice Slovenska sa už viackrát skloňoval. Zvlášť v januári 2022, keď to mal byť Baník Ostrava. Napokon rodák z Krupiny, ktorý do „koženej“ vážnejšie začal kopať v Banskej Bystrici, pod Čebraťom odtiahol komplet štyri sezóny. Piatu už ale nepridá, lebo včera (5. júla) sa (zatiaľ) na jeden rok upísal maďarskému prvoligistovi VSC Debrecín. Tomuto kroku predchádzala dohoda zaintresovaných strán o hosťovaní hráča.

Za ružomberské obdobie som určite spravil nejaký progres, no sám som cítil, že už potrebujem ísť zase niekde inde, aby mohol nastať ďalší posun. Preto som veľmi rád, že to vyšlo. Všetko sa udialo strašne rýchlo, takže iba s niektorými spoluhráčmi som sa stihol rozlúčiť. Na ružomberskú etapu budem vždy len v dobrom spomínať, veľmi veľa mi dala. Prežil som tu nezabudnuteľné chvíle, pričom jednoznačne vrcholom bol zisk strieborných republikových medailí,“ uviedol 24 – ročný Mojžiš, ktorý do centra dolného Liptova zavítal v lete 2019 z Podbrezovej.

Bývalý slovenský reprezentant do 21 rokov novú futbalovú adresu spája so smelými plánmi. „Určite som do Debrecínu nešiel sedieť na lavičke. Idem sa pobiť o miesto v základnej zostave, chcem pravidelne hrávať,“ vyhlásil hráč, ktorý si v MFK pod Petrom Struhárom našiel aj nový flek v zostave. „Predtým som hrával na kraji obrany, no potom ma tréner presunul na stopéra. Táto pozícia mi celkom sadla, zmenu hodnotím iba pozitívne. Ako s ľavým stopérom so mnou rátajú aj v Debrecíne,“ pripojil Alexander Mojžiš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia