A. Petruf na Európe sa dostal aj do pavúka

A. Petruf na "Európe" sa dostal aj do "pavúka"

Ján SvrčekŠport1.8.2023

Slovenská dvojica Ružomberčan Adrián Petruf a Šimon Červenák, ktorý v uplynulej sezóne v „šestkovom“ volejbale bol člen majstrovského tímu VKP Bratislava, obsadila na majstrovstvách Európy v plážovom volejbale do 22 rokov v rumunskom Temešvári 17. miesto.

Naši reprezentanti najprv v kvalifikácii zdolali Kosovo a Grécko, zhodne 2:0, čo im zabezpečilo účasť v hlavnej súťaži. V základnej skupine Slováci vyhrali nad Rumunmi (2:0) a Srbmi (2:0) a podľahli Bulharsku (0:2). V 1. kole vyraďovacej časti po veľkej bitke zostali na štíte švajčiarskeho tandemu Thibaud Colomb – Lino Steinmann (1:2). Za stavu 1:1 o postupujúcom rozhodoval tajbrejk, ktorý vyznel v prospech ich súperov - 15:12.

Naše vystúpenie vnímam pozitívne,“ vyhlásil Petruf. „Na európskom šampionáte sa zišli väčšinou hráči, ktorí sa celý rok výlučne venujú beachu a majú na to vytvorené tiež adekvátne podmienky. Našou prioritou bolo postúpiť zo skupiny do ´pavúka´, čo sa aj podarilo, keď sme ďalej išli z druhej priečky. Ani prehra so Švajčiarmi, hoci patria do európskej špičky, nemusela byť. Vyhral sa prvý set, len škoda, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca. Reálne sme mali na našich súperov, o to vyradenie viac mrzí.“

Na adresu svojho „parťáka“, 20 – ročný Ružomberčan uviedol: „So Šimonom sme sa stretli na viacerých reprezentačných sústredeniach, aj na mládežníckych majstrovstvách Európy v halovom volejbale. Nuž a povedali sme si, že to skúsime spolu. Už vlani sme pre Slovensko vybojoval aktuálny európsky šampionát na kvalifikačnom turnaji.“

Dnes a zajtra Petruf s Červenákom bojujú o slovenský titul na piesku vo svojej kategórii v Prešove. „Potom s Ľubomírom Nemcom, s ktorým absolvujem ´dospelácke´ podujatia, strávim dva tréningové dni v Brne a cez víkend nás čaká ´béčkový´ turnaj série majstrovstiev Slovenska Niké Summer Beach Tour v Trenčíne,“ doplnil Adrián Petruf.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia