A. Petruf republikovým šampiónom

A. Petruf republikovým šampiónom

Ján SvrčekŠport4.9.2023

Tohtoročná séria Niké Summer Beach Tour vyvrcholila v piatok a sobotu (1. a 2. septembra) finálovým turnajom v areáli bratislavského Draždiaku. O titul majstrov republiky v plážovom volejbale súťažilo po šestnásť mužských a ženských párov.

Medzi mužmi sa majstrami Slovenska stali Ružomberčan Adrián Petruf so Zvolenčanom Ľubošom Nemcom. Táto dvojica vo finále zdolala obhajcov titulu Mareka Ludhu (Banská Bystrica) a Patrika Pokopca, momentálne hráča českých Benátok nad Jizerou, 2:0, keď oba sety skončili zhodne 21:15. Za povšimnutie stojí, že noví republikoví šampióni nestratili ani set. Na ružomberskom turnaji Niké Summer Beach Tour v Ružomberku, ktorý bol posledný v sérii pred „veľkým finále,“ Petruf s Nemcom podľahli práve Ludhovi s Prokopcom 0:2, no teraz na vrcholnom podniku im to bravúrne vrátili.

Sme veľmi šťastní, že sme to zvládli,“ vyhlásil 20 – ročný Adrián Petruf. Oproti minulému turnaju sme zmenili zopár vecí. Zlepšenie nastalo najmä v obrane, na blokoch, kvalitnejšie boli tiež nahrávky a údery. Už sme tiež vedeli, že do čoho ideme, čo nás čaká. Príprave na majstrovstvá Slovenska sme podriadili naozaj všetko. Pohľad na výsledky jednotlivých setov je trochu klamlivý, vôbec to nebola jednoduchá cesta, ale náročná a gradujúca. Posledný krok bol najťažší.“ Pre ružomberského hráča je to prvý „dospelácky“ slovenský primát na piesku a pre jeho „parťáka“ Nemca už šiesty.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia