A. Petruf s dvomi cenami

A. Petruf s dvomi cenami

Ján SvrčekŠport14.5.2024

V nedeľu (12. mája) sa v rámci gala večera v bratislavskom divadle L+S udeľovali ceny výročnej ankety Niké Volejbalista a volejbalistka roka 2023.

V kategórii plážového volejbalu dve ankety ovládol Ružomberčan Adrián Petruf. Laureátom sa stal nielen medzi juniormi, no aj v hlavnej mužskej spoločnosti.

Môžem úprimne povedať, že prvenstvo medzi ´dospelákmi´ som nečakal. Samozrejme, veľmi sa z týchto ocenení teším. Víťazstvo medzi mužmi však vnímam ako spoločný úspech s mojim spoluhráčom Ľubošom Nemcom. Myslím si, že v ´beachi´ by sa pri takejto príležitosti mali vyhlasovať dvojice a nie jednotlivci. S Ľubošom sme sa stali majstri republiky, spolu sme vyhrávali i prehrávali,“ rozhovoril sa Petruf, ktorý b1. Mája dovŕšil 21 rokov.

Svojho času bývalý mládežnícky reprezentant v halovom volejbale, bol medzi vyhodnotenými aj pred rokom, takže druhý raz si užil takýto slávnostný večer. „Vlani som si prevzal cenu ako najlepší junior v klasickom šestkovom volejbale. Čo sa týka podujatia, malo aj teraz podobný formát. Opäť išlo o veľmi príjemnú akciu,“ pokračoval mladík spod vysokej siete, ktorý sa rozhodol všetky sily vrhnúť na plážový volejbal.

Za povšimnutie stojí, že Adríán len v sobotu ráno priletel na Slovensko z Madridu. „Spolu s Ľubošom Nemcom sme boli na turnaji World Beach Pro Tour Futures. Najprv sme kvalifikácii zdolali fínsky a český pár, čím sme postúpili do hlavnej súťaže. Potom v skupine sa vyhralo nad nemeckou a španielskou dvojicou. Tým sme priamo postúpili do štvrťfinále. Po prehre s Poliakmi nám napokon patria piata priečka. Na prvý turnaj v tejto sezóne to bolo celkom fajn. Navyše v mojom prípade išlo o absolútne debut na súťaži takéhoto rangu. Ľuboš odohral veľmi dobrý Pro Tour Futures. Čo sa týka mňa, myslím si, že mám naviac, než som odviedol,“ priblížil nám Petruf vydarenú španielsku misiu.

Už zajtra Petruf a Nemcom odchádzajú na ďalší medzinárodný „podnik“ do Turecka.

Foto: Dagmar Petruf-Huťková

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia