Adam Rajnoha z Černovej prevzal cenu Talent sezóny 2017/2018

Adam Rajnoha z Černovej prevzal cenu Talent sezóny 2017/2018

RedakciaŠport28.2.2019

Na slávnostnom galavečeri Grassroots futbalu v Senci boli vyhlásené výsledky ankety Talent sezóny 2017/2018, a to v dvoch kategóriách – školské súťaže a klubové súťaže.

U školákov do 10 rokov bol ocenený Adam Rajnoha zo Základnej školy Klačno. „Je to veľmi šikovný chlapec, piatak na našej škole. Adam bol vyhodnotený ako najlepší hráč finálového turnaja McDonald´s Cup v lete v Poprade, kde naši žiaci skončili na veľmi peknom 2. mieste,“ povedal pre náš portál riaditeľ ZŠ Klačno Mojmír Šrobár.

Momentálne tento chlapec z Černovej hráva v MFK Ružomberok už za U 12, kde ho posunul Róbert Hazucha, ktorý Rajnohu poldruha roka predtým trénoval. „V našom klube je od prípraviek. Keď Adam bude svoj talent rozvíjať, tak by raz mohol byť platným hráčom ružomberského A mužstva,“ vyhlásil Hazucha.

„O tom, že pôjdeme na slávnosť do Senca, som sa dozvedel od maminy, jej písal pán Lupták zo zväzu. Samozrejme, bol som veľmi milo prekvapený a strašne rád, vôbec som s tým nerátal,“ rozhovoril sa mladučký laureát ankety SFZ, ktorý do Senca cestoval spolu s rodičmi a s dedom. „Bol to krásny večer, naplno som si ho užil. Moderoval ho Slávo Jurko, zaspieval Adam Ďurica a celé to bolo veľmi milé.“

Adam Rajnoha, ktorý hráva na poste stredopoliara, sa futbalu venuje od piatich rokov. Hoci jeho hráčska dráha ešte len štartuje, skromný a ctižiadostivý chalan, nosí v hlave svoje túžby a sny. „Fandím Liverpoolu, za tento anglický klub by som raz chcel hrať. V našej lige samozrejme, držím palce Ružomberku,“ prezradil Adam, ktorý na galaprogram prišiel vkusne spoločensky nahodený. „To ma mamina tak vyobliekala,“ dodal futbalový talent ročníka 2017/2018.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia