Aj Andrea Štrbová poctila mixy na Klačne

Aj Andrea Štrbová poctila mixy na Klačne

RedakciaŠport3.8.2020

V sobotu (1. augusta) sa v areáli ružomberského Fitness centra California konal medzinárodný turnaj v plážovom volejbale zmiešaných dvojíc, ktorý po celodennom maratóne ovládli Tomáš Greguš (Liptovský Hrádok) a Martina Hríbiková z Banskej Bystrice.

Ešte pred mesiacom sa nám ozvali Česi. Išlo o jednu skupinku, ktorá mala záujem prísť do Ružomberka na štvordňový tréningový kemp. Napokon takáto prvotná myšlienka sa rozvinula až do zorganizovania turnaja v mixe za účasti Čechov a Slovákov. Záujem bol hneď od začiatku značný, chceli sme počet udržať maximálne na 24 pároch, no napokon sme vyšli v ústrety ešte ďalším dvom,“ vysvetľoval riaditeľ podujatia, ktoré začínalo ráno o pol ôsmej a končilo o deviatej večer. Tomáš Varga.

Aj pre hostiteľov bolo milým prekvapením, keď sa na Klačne objavila slovenská reprezentantka v beachvolejbale Andrea Štrbová. Hráčka, ktorá ešte donedávna mala pred sebou veľkú métu, pobiť sa po boku Natálie Přidalovej o Olympijské hry v Tokiu, no jej partnerka predčasom otehotnela.

Mixy hrávam s Čechom Filipom Hanákom, ktorý má veľa známych na Slovensku a tak ma stiahol aj do Ružomberka. Išlo skôr o také kamarátske stretnutie, s pridaním športu. Medzi zápasmi ´gulášik´ i ´pivko´. Úžasná pohoda,“ vravela 24 – ročná volejbalistka, ktorá tiež prezradila, že po troch rokoch sa vracia ku klasickému „šestkovému“ volejbalu a bude hrávať za TJ Ostrava.

Hoci nešlo body, či tituly, po semifinálovej prehre s Gregušom a Hríbikovou z tváre Štrbovej sa dalo čítať sklamanie. Dvojica, ktorú viacerí favorizovali, zostala po tajbrejku pred bránami finále. „Super, až na ten časový harmonogram, trvalo to strašne dlho, pričom finále sa končilo už takmer za tmy. Či je to veľké prekvapenie, ani neviem, no tesne pred štyridsiatkou určite neprichádzam na turnaje s očakávaním, že idem vyhrať, skôr predať svoje skúsenosti v súbojoch s tými mladšími. Samozrejme, z víťazstva sa tešíme,“ uviedol bývalý aj extraligový a prvoligový hráč Detvy, či Lovinobane Greguš.

Výsledky: 1. Tomáš Greguš (Liptovský Hrádok), Martina Hríbiková (Banská Bystrica), 2. Andrej Štefanov (Nitra), Radka Komandová (Pezinok), 3. Filip Hanák (Frýdek-Místek – ČR), Andrea Štrbová (Bratislava).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia