Aj béčko žien siaha po extralige

Aj "béčko" žien siaha po extralige

RedakciaŠport21.6.2020

V sobotu bol na programe prvý barážový zápas o postup do stolnotenisovej extraligy žien. Sily si zmerali víťazky dvoch skupín I. ligy. Družstvo MKST Dubnica nad Váhom, ktoré ovládlo región západ, za svojimi stolmi remizovalo s ŠKST Ružomberok B 5:5, pričom na sety duel vyznel 20:19 pre hostky.

Kým A družstvo ŠKST sa hotuje na Final Four extraligy, ktorému v „termínovke“ patrí najbližšia sobota (27. júna), tak mladučké „kočky“ spod Čebraťa poriadne zauzlili zápletku o prvoligový primát a tým aj právo štartu v najvyššej súťaži.

Vyzeralo to na debakel, dievčatá prehrávali 1:4 a 2:5, ale potom prišiel náš veľký finiš. Samozrejme, mám len príjemné pocity, ako sa ´baby´ držali. Proti Dubnici sme nastúpili s dvomi staršími žiačkami Leou Dziewiczovou a Veronikou Krajčiovou a s jednou mladšou žiačkou Carolinou Korfu. Možno Dziewiczová až tak nezvládla rolu ´jednotky´, ale celkove to bolo super. Ďalšie dve dievčatá veľmi pekne zabrali. Sami si spravili veľkú radosť,“ zhodnotil prvý barážový súboj prezident a tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda.

Druhé kvalifikačné stretnutie sa hrá 27. júna o 11. hod. v Ružomberku. V prípade rovnosti bodov, rozhoduje pomer setov a pri ´egáli“ pomer loptičiek.

MKST Dubnica nad Váhom – ŠKST Ružomberok B 5:5

Body ŠKST B: Krajčiová a Korfu 2, Dziewiczová 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia