Aj celuloidová loptička čaká

Aj "celuloidová loptička" čaká

RedakciaŠport24.11.2020

Najvyššie stolnotenisové súťaže družstiev u mužov koronakríza zastavila po nekompletných troch kolách a v kategórii žien po úvodnom kole dvojičiek. Rovnako hneď po rozbehu červenú dostali extraligy dorastencov a dorasteniek, ako aj všetky nižšie „dospelácke“ a mládežnícke súťaže.

„Od 2. novembra bol aj u nás, za prísnych opatrení, obnovený tréningový proces. Keďže v herni môže byť maximálne šesť osôb, za stolmi sa pod dohľadom trénera striedajú päťčlenné skupinky. Keď však máte pätnásť mládežníkov, je to dosť komplikované,“ rozhovoril sa prezident a hlavný tréner ŠKST Ružomberok Dalibor Jahoda, tiež kouč slovenskej reprezentácie kadetov.

Posledné „majstráky“ v súťažiach družstiev na rôznych úrovniach sa odohrali 10. a 11. októbra. Odpoveď na otázku, kedy opäť bude súťažne dunieť celuloidová loptička, momentálne nepozná nik. „Situácia je veľmi ťažká a smutná. Každý, kto sa pripravuje, túži si zahrať ozajstný zápas, nielen tréningový proti tým istým sparingpartnerom. To je aj zmysel celej našej práce. Čím neskôr dôjde k reštartu stolnotenisového hnutia, tým bude čoraz viac padať mládežnícka základňa. Náš šport oslovuje i množstvo hráčov v regionálnych súťažiach, ktorí boli zvyknutí prísť po robote do telocviční a cez víkendy sa tešili na zápasy. Nie je dobré, že ľudom znemožňujeme športovať, tým im berieme aj určitý zmysel života,“ pokračoval Jahoda, ktorý aj upozornil na následné možné problémy s termínmi v kalendári. „Nepredpokladám, že do konca roka sa súťaže obnovia. Keby sa spustili hneď v januári, extraliga mužov a žien, čo sa týka dátumov, môže mať problémy, lebo je ešte prepojená aj na mládež. Nie je vylúčené, že na Slovenský stolnotenisový zväz príde s dákym skráteným programom. Každý neúplný formát však prináša so sebou určitú nespravodlivosť. V nižších súťažiach problém nevidím,“ doplnil Dalibor Jahoda.

Na piatok (27. novembra) ŠKST Ružomberok pripravoval slávnostné otvorenie svojho zrekonštruovaného a zmodernizovaného stánku na Žilinskej ceste. Aj tento milý akt bol zatiaľ odložený na neurčito.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia