Aj druhá futbalová liga pokračuje

Aj druhá futbalová liga pokračuje

RedakciaŠport2.6.2020

Všetko nasvedčovalo tomu, že II. futbalovej lige ročníka 2019/2020 zazvoní umieračik. Po tom, čo Prezídium Únie ligových klubov (ÚLK) „odkleplo“ len skrátený variant nadstavby Fortuna ligy a odporučilo výkonnému výboru Slovenského futbalového zväzu (SFZ), aby nikto z nej nezostúpil, ani z II. lige nešiel medzi elitu, Komisia pre riadenie II. ligy sa rozhodla navrhnúť výkonnému výboru SFZ predčasne ukončiť sezónu v druhej najvyššej súťaži. A dnes mala padnúť definitíva.

Všetko je však inak. Výkonný výbor SFZ sa nestotožnil s návrhom ÚLK, ani Komisie pre riadenie II. ligy a „odobril“ reštart nášho druhého futbalového poschodia.

Aj táto súťaž sa dohrá v skrátenom režime, no týka sa to iba prvej šestky po 18. kole, teda Dukly Banská Bystrica, Dubnice nad Váhom, Skalice, Popradu, Žiliny B a Podbrezovej.

Zaintresované mužstvá si do novej tabuľky vezmú body po 15. kole. V nadstavbe sa odohrá päť kôl, nebude to však 15 zápasov, ale len jedenásť. Vzhľadom na to, že v 16. - 18. kole už niektoré tímy z tejto skupiny hrali spolu, ich vzájomné stretnutia sa zarátajú do konečného poradia. Víťaz nadstavby odohrá potom baráž s posledným mužstvom Fortuna ligy.

Pre ostatné tímy, vrátane MFK Ružomberok B, ktorý pred koronou bol deviaty, sa sezóna skončila.

Už ani neviem, ako na toto reagovať. To nemá obdoby. Žiaľ, ide o náš starý slovenský problém, ktorý sa s nami ťahá dlhé desaťročia, keď k zásadným veciam sa nedokážeme postaviť pekne čelom. My chceme každému vyhovieť a keď sa vyhovie každému, nevyhovie sa nikomu. Do našej súťaže, do dolnej ´šestky´ takéto rozhodnutie vnieslo náboj súťaživosti, čo je na jednej strane aj dobre. Len škoda, že každý deň je niečo inak a nespravilo sa to na začiatku,“ povedal pre náš portál tréner ružomberského fortunaligistu Ján Haspra, ml.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia