Aj futbalový poter skončil karanténu

Aj futbalový poter skončil "karanténu"

RedakciaŠport16.5.2020

Po dorastencoch MFK Ružomberok sa rozbehli tiež dobrovoľné skupinové tréningy všetkých žiackych chlapčenských kategórií.

Bol to prvý, akýsi nástrelný tréning, sám som nevedel, koľkí chalani prídu, veď niektorí sú aj z ďalšia, nielen z blízkeho okolia. Napokon ich bolo pätnásť a spolu s mojim asistentom Petrom Kudličkom a šéfom mládeže Petrom Tomkom, sme si hráčov rozdelili do troch skupiniek. Všetci očividne boli radi, že sa zase zišli, veď od začiatku marca väčšinu času trávili len doma,“ rozprával kouč „pätnástky“ Ivan Hvoľka.

Som nesmierne šťastný, tréner nás síce posielal materiály, čo máme robiť, všetko som aj plnil, lenže tri mesiace trénovať iba sám, či s kamarátom, to už bola nuda. Veľmi som sa tešil na kolektív,“ dal sa počuť starší žiak Tomáš Synak. „Zahrať sme si síce nemohli, čo by ma ešte viac potešilo, no aj tak to bol zaujímavý a dobrý tréning. Venovali sme sa kondícii, prihrávkam i technike,“ pripojil chalan z Liptovskej Štiavnice po úvodnej tréningovej jednotke na umelej tráve pod Čebraťom. Ten istý deň (vo štvrtok) si dala „rande“ aj kategória U 14 v areáli Základnej školy Klačno.

V piatok sa spoločne začali hýbať tiež mladší žiaci. „Zvažovali sme, či kvôli dažďu a chladu tréning neodvoláme. Ani nevľúdne počasie však ´decká´ neodradilo. Boli veľmi vďačné, že mohli zase prísť na štadión. Už nás aj čakali pri bráne,“ podotkol momentálne maximálne využitý, keď v role kondičného kouča nechýba ani pri mužoch a dorastencoch, tréner Jozef Kapláň. „Na prvýkrát bolo desať chlapcov, z nich sme spolu s Marekom Herčutom vyskladali dve skupiny.“

Prvou „lastovičkou“, mimo fortunaligového A mužstva, však v MFK boli dievčatá, ktoré majú za sebou už dva týždne „stretávok“ na ihriskách v Ľubochni a Hubovej. Ide o hráčky z družstiev žien a junioriek. „Robili sme niečo individuálne, no nebolo to ono. Futbal je predsa kolektívny šport. Iniciatíva vyšla z nás ´báb´, takisto tréner Ľubomír Žihlavník to len privítal. Je to skvelý človek, ktorý sa snaží čo najviac nám dať. Trošku mi to pripomína prípravu na novú sezónu, keď dôraz je kladený hlavne na kondičku, no tréner sa stará aj o pestrosť. Páči sa mi takéto trénovania. Jedna skupinka chodíme autom z Liptovského Mikuláša,“ povedala pre náš portál mládežnícka reprezentantka Lucia Droppová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia