Aj Kazachovia si načítali Ružomberok

Aj Kazachovia si načítali Ružomberok

Ján SvrčekŠport10.7.2024

Kazašskému FC Tobol Kostanaj, ktorý zajtra v Ružomberku odohrá úvodné stretnutie 1. predkola Európskej ligy, patrí v domácej ligovej súťaži, ktorá sa hrá systémom jar – jeseň, po 12. kole štvrtá priečka s 19 bodmi (5 víťazstiev – 4 remízy – 3 prehry).

Súpera sme si analyzovali, vieme, čo môžeme očakávať. Ružomberok sa prezentuje pestrým futbalom. Je to kvalitný tím nielen v defenzíve, ale i smerom dopredu. Už sa tešíme na zajtra. Aj keď určite to bude ťažké. Verím, že mužstvo predvedie dobrú hru,“ uviedol na dnešnej tlačovej konferencii FC Tobol v press centre ružomberského štadióna tréner kazašského tímu Nurbol Zhumaskaliev. Ten sa dotkol i svojho príchodu do tímu Kostanaja: „Mužstvo som prevzal na začiatku leta. Hneď prvý zápas sme prehrali, ale aj to prináša futbalový život. Som veľmi rád, za prejavenú dôveru a tento záväzok sa aj snažím napĺňať.“

Zo slovenskej momentálnej horúčavy Zhumaskaliev nemá obavy: "Rovnaké teploty máme aj u nás doma, takže v tom nevidím žiadny problém."

Kapitán mužstva Roman Asrankulov vyhlásil: „Určite to nebude ľahký zápas. Na videách sme si rozoberali silné i slabé stránky Ružomberka.“ Na otázku, či zajtra je jednoznačným imperatívom víťazstvo, alebo dobrá bude i remízu, Asrankulov odvetil: „Chceme si prísť po víťazstvo, no o všetko sa rozhodne na trávniku.“

O sedemnástej hodine mali pod Čebraťom predzápasový tréning domáci futbalisti a v čase zajtrajšieho duelu (od 19:00 hod.) si tamojší trávnik sprobovali Kazachovia.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia