Aj kľúčová legionárka v tíme Ruže si sypala popol na hlavu

Aj kľúčová legionárka v tíme Ruže si sypala popol na hlavu

Ján SvrčekŠport8.1.2024

Ružomberské basketbalistky v sobotu zažili v Piešťanoch totálnu demontáž - 39:73. V ich tíme nebola hráčka, ktorá nepadla, predovšetkým v tretej štvrtine (6:27), do hernej plytčine.

Tak to videla aj pravidelná opora tímu Oľga Jackovecová. "Už som si aj sama stretnutie pozrela zo záznamu. A môžem povedať, že celé družstvo podalo zlý výkon. Platí to aj o mne. Tento zápas sa nikomu nevydaril. Myslím si, že každá hráčka bola na konci zdravo nahnevaná. Ja som bola úplne mimo z toho, čo sme ako tím predviedli. Musíme si z neho zobrať poučenie. Verím, že už to bude len lepšie, že sa vrátime k našej hre," vravela 26 - ročná pivotka, ktorá pochádza z ukrajinského Berďanska. "Bol to zápas po dlhšej pauze, lenže na to sa nemôžeme vyhovárať. Rovnako na tom boli i súperky. Nastrieľali sme hrozne málo bodov, pri veľmi nízkej percentuálnej úspešnosti. Nič nám nepadalo, Piešťany však veľmi dobre bránili. Preto zväčša to boli pokusy cez ruku, chýbali voľné strely. Na druhej strane domáce družstvo sa ľahko presadzovalo v situáciách jedna na jednu, a tak mu padali dvojky i trojky."

V 6. min. Čajky prehrávali 9:11. Vstupnú štvrtinu napokon vyhrali 19:13, druhú 15:6 a v tretej prišla ich smršť 27:6. "Úvodná desaťminútovka ešte nebola zlá. V druhej sme už prepadli, ale nie úplne. No keď sme sa na ihrisko vrátili po prestávke, prišla katastrofa. Zlepšenie v poslednej ´štvrtke´ nič neriešilo. No už musíme myslieť dopredu," doložila Oľga Jackovecová k spackanému vstupu do nového basketbalového roka.

Foto: facebook Piešťanské Čajky

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia