Aj M. Bačík je v tíme na EURO U 17

Aj M. Bačík je v tíme na EURO U 17

Ján SvrčekŠport10.5.2024

Hlavný tréner našej futbalovej reprezentácie do 17 rokov Branislav Fodrek oznámil 21-člennú nomináciu na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia 20. mája – 5. júna na Cypre.

Do konečného výberu sa dostal aj stredopoliar MFK Ružomberok Martin Bačík. „Priznám sa, nečakal som takúto správu. Pred všetkými chlapcami mi ju oznámil dnes na tréningu, pri rozbore predchádzajúceho zápasu, tréner Miroslav Droppa. Tam mi povedal, ideš na EURO,“ rozhovoril sa 17 – ročný chalan, ktorý patrí do kádra ružomberskej „devätnástky“.

Slovenský tím musel zvládnuť dve kvalifikačné prekážky, vlani to bol Elite Round na Malte a tento rok v druhá fáza v Grécku. „Minulý rok v čase kvalifikačného turnaja som bol zranený. Išlo o roztrhnutý väz v pravom členku, ktorý si vynútil trojmesačnú pauzu. Na tohtoročný turnaj v marci ma tréner nenominoval, zostal som iba doma v role náhradníka. O to viac ma táto dôvera potešila. Veď je to niečo výnimočné,“ objasňoval svoje pocity Martin Bačík, ktorý pod Čebrať prišiel v júli 2021 do „pätnástky“ MFK zo Žiliny.

Štart Slovenska na európskom šampionáte U 17 nie je bežná vec. Naposledy sa tak stalo v roku 2013.

Náš tím má zraz 15. mája 2024 v Dunajskej Strede a po štvordňovom domácom sústredení sa 19. mája presunie do dejiska šampionátu. Slovákov v skupine postupne čakajú rovesníci Švédska, Talianska a Poľska.

Foto: archív M. B.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia