Aj medzi povrazmi je ticho

Aj medzi povrazmi je ticho

RedakciaŠport1.5.2020

Pred piatimi rokmi sa do Ružomberka opäť vrátil box, šport, ktorý za éry už nebohého „barda“ ťažkej atletiky Vladimíra Janderu, sa postaral o nošu skvelých „zápisov“ v slovenskom a československom ringu a dal o sebe vedieť tiež na medzinárodnej scéne. O reštart sa pästiari postarali pod hlavičkou RK Box club Ružomberok a momentálne, na čele s funkcionársko-trénerským trojzáprahom Milan Budiak, Miroslav Almáši a Ján Baláž, majú vo svojom záhlaví názov BC Ružomberok

Všetkým nám je momentálne smutno, veď už dva mesiace sa nestretávame a netrénujeme v Orlovni. Chalani chodia akurát individuálne alebo vo dvojiciach behať, zväčša do Hrabova, aby si udržali nejakú ´kondičku´. Posielajú mi videá, fotky a neustále sa pýtajú, kedy budeme pokračovať, už sa nevedia dočkať,“ rozprával J. Baláž, ktorý najprv viedol boxerský krúžok pri Centre voľného času Elán a keď chlapci získali základné pästiarske grify, tak to bol impulz k otvorenie oficiálneho klubu.

V súčasnosti ide o 25 – člennú skupinu, s dvanástimi registrovanými pretekármi. „V tomto roku máme za sebou aj jeden turnaj II. ligy v Košiciach, obaja naši zástupcovia Fabián Bartoš a Tomáš Baláž svoje duely vyhrali. Momentálne si netrúfam povedať, či sa tento rok ešte bude na Slovensku súťažne boxovať, v tomto smere mám značné pochybnosti. Už sme však viac - menej dohodnutí s Michalom Franekom z Martina, keď to bude možné a otvoria sa haly a telocvične, tak v Turci zorganizujeme nejaké prípravné zápasy. Malo by to byť za účasti štyroch klubov, záujem prejavili aj Dubnica nad Váhom a Spišská Nová Ves. Ja potrebné, aby sa chalani po dlhej prestávke aj takto vrátili do ringu a k tomu, čo ich baví,“ pokračoval ďalej bývalý skvelý pästiar, slovenský i federálny šampión, ktorý v minulosti hájil aj farby Dubnice, Děčína či Brna.

Pred dvomi rokmi súčasná ružomberská partia okolo tvrdých pästí zorganizovala vo Veľkej Dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku vydarený Večer boxu. „V budúcom roku by sme radi túto akciu, ktorá mala veľmi priaznivú odozvu, opäť pripravili. Máme aj plán, urobiť z nej pravidelné, každoročné podujatie. Vážne uvažujeme nad Memoriálom Vladimíra Janderu, zakladateľa boxerského športu v Ružomberku,“ dodal 47 – ročný Ján Baláž.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia