Aj nižšie súťaže s celuloidovou loptičkou by sa mali dohrať

Aj nižšie súťaže s celuloidovou loptičkou by sa mali dohrať

RedakciaŠport25.5.2020

Slovenský zväz stolného tenisu už oznámil predpokladané dátumy, v ktorých by sa mali dohrať súťaže družstiev a tiež konať majstrovstvá republiky v jednotlivých mládežníckych kategóriách. Definitívnu podobu by zväzový kalendár má nadobudnúť 28. mája na zasadnutí výkonného výboru.

Zo súťaží, ktoré riadi Oblastný stolnotenisový zväz (OSST) Ružomberok, sa kvôli pandémii koronavírusu neodohralo posledné dvojkolo v šiestej (na čele je Hrboltová) a siedmej lige mužov (Ľubochňa B) a tiež v piatej lige (ŠKST Ružomberok E), ktorá je spoločná pre okresy Liptovský Mikuláš a Ružomberok. „O osude týchto súťaží rozhodnú výkonné výbory zväzov. Počúvam rôzne hlasy, ale ja osobne budem presadzovať, aby sa ligy skončili spravodlivo súbojmi za stolmi. Nech si chlapi zahrajú a v neposlednom rade ide i o športový aspekt, týkajúci sa konečného umiestnenia, postupov a zostupov,“ povedal pre náš portál predseda OSST Ružomberok Marián Bystričan.

Kompletne sa dohrala ôsma a deviata liga, kde primáty patria Švošovu B a Liptovským Revúcam.

Veľmi silnou a početnou enklávou v tomto športe sú veteráni. Už tradične jeden z celoslovenských turnajov bol naplánovaný (16. a 17. mája) do Ružomberku. Mal byť piaty v poradí, pričom uskutočnil sa iba úvodný (3. januára) v Bošanoch. „Podobne, ako predchádzajúce tri, aj náš ´podnik´ bol zrušený. Ani jedno z doterajších podujatí nebolo presunuté na nový termín, keďže v jeseni a v zime je kalendár nabitý. Uskutočnia sa iba tie turnaje veteránov, ktoré po spustení súťaží zostanú v kalendári,“ vysvetlil Bystričan.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia