Aj po tme spanila jazda reprezentanta J. Šiarnika

Aj po tme spanila jazda reprezentanta J. Šiarnika

RedakciaŠport25.2.2019

Narátali sme 96 pretekárov, prišla republiková špička a favoriti do bodky splnili svoje role. Účastnícky rekord naše podujatie dosiahlo pred piatimi rokmi, keď v štartovnej listine figurovalo 147 mien. Inak sa pohybujeme medzi osemdesiatkou a deväťdesiatkou účastníkov. Oproti minulému roku narástol počet o šestnásť pretekárov,“ vravel Bohuslav Hlaučo, riaditeľ vydareného 9. ročníka skialpinistických pretekov s puncom Slovenského pohára Malinô Brdo Night Skialp Challenge.

Dva náročné okruhy vyústili vo veľkú parádu momentálne najväčšej hviezdy slovenského skialpu Jakuba Šiarnika z SK Žiarska dolina. Ten triumfoval s náskokom 6:30 min, pred Lukášom Triznom z Bobrovca.

Konečne domáce preteky, nemusel som cestovať tisíce kilometrov niekde do Pyrenejí a víťazstvo, samozrejme vždy poteší. Nevyhnutné je však chodiť do sveta, porovnávať sa a súperiť s najlepšími. Na Málinô Brdo sa vždy rád vraciam,“ vravel v cieli 24-ročný Šiarnik, ktorého ešte čaká svetový šampionát.

Len príjemné pocity mal aj člen poriadajúceho Malinô SkiAlp team – u Jaroslav Banáš. „Bolo to nesmierne ťažké, umne som si však rozložil sily, aj preto neprišla ani žiadna kríza. Dúfal som, že by to mohlo byť aj pódium a vyšlo to,“ tešil sa 40 – ročný Ružomberčan z tretej priečky medzi veteránmi. Pred ním boli len dvaja elitní „borci“ - Vladimír Hubač (Tatranská Lommica) a Zdeno Longauer z Banskej Bystrice, ktorí v absolútnom poradí sa vklínili na tretiu a štvrtú priečku.

Každý rok som v Ružomberku, vždy sa na tieto preteky strašne teším, zakaždým ma tu čaká niečo iné. Zase trať bola super vymyslená,“ nadchýnal sa sa takmer 48 – ročný skialpinistický matador Hubač.

Juniorskú kategóriu ovládol Kristián Jánošík z Liptovskej Lúžnej, skvelý horský cyklista. „Riešil som dilemu, či ísť za dospelákov, alebo nie. Ale keďže išlo o moje posledné preteky medzi juniormi, rozhodol som sa skôr pre svoju kategóriu a absolvoval som len jedno kolo,“ dal sa počuť najlepší „mládežník“, ktorý hájil farby poriadajúceho klubu.

Z výsledkov - muži: 1. J. Šiarnik (Scarpa/Karpos SK Žiarska dolina) 1:25:56,9, 2. Trizna (Skialp Bobrovec) 1:32:30,5, 3. Litvaj (Turany) 39:23,3, veteráni: 1. Hubač (Dynafit Tatranská Lomnica) 1:33:58,7, 2. Longauer (SSA) 1:34:02,3, 3. Banáš (Malinô SkiAlp team) 1:44:30,8, ženy: 1. Triznová (Skialp Bobrovec) 1:56:25,5, juniori (1 okruh): 1. K. Jánošík (Malinô SkiAlp team) 35:37,6.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia