Aj posledné medaily boli rozdané na ružomberskom zimnom štadióne

Aj posledné medaily boli rozdané na ružomberskom zimnom štadióne

RedakciaŠport2.5.2022

Pohľad na zaplnené všetky parkovacie miesta takisto pohladí dušu,“ zahlásil manažér Mestského hokejového klubu Ružomberok Peter Matejka, keď včera cez prvú prestávku záverečného zápasu majstrovstiev Slovenska dorastencov medzi MMHK Nitra a Púchovom (3:2), vyšiel von zo Štadióna S. Mikitu.

Víkendový podnik v Ružomberku zavŕšil pilotný projekt troch mládežníckych republikových šampionátov – starších žiakov, kadetov a dorastencov za účasti štyroch najlepších tímov v každej kategórii na jednom mieste. Pred pár dňami sa na ružomberskom „zimáku“ konal aj kemp reprezentačného výberu do 15 rokov.

Áno, apríl bol poriadne nabitý. Ešte sme zorganizovali aj dva vlastné turnaje – siedmakov a prípravkárov. V žiadnom prípade neľutujeme, že sme išli do nového formátu bojov o mládežnícke tituly,“ pokračoval P. Matejka. „Myslím si, že sme aj trochu spropagovali hokej v meste. V našich skromných podmienkach sme všetko zvládli. Je to tiež zásluha prevádzkovateľa zimného štadióna Jozefa Horvátha, ktorý za svojho pôsobenia tento stánok výrazne skultúrnil. Prvé majstrovstvá otvoril sám prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan, po skončení dorasteneckého turnaja zase tímy oceňoval generálny manažér zväzu Ivan Pulkert. Na ´zimák´ zavítali i bývalí naši hokejoví reprezentanti Rastislav Pavlikovký a Miroslav Lažo.“

Čo ďalej na tomto poli, spýtali sme sa funkcionára MFK Ružomberok. „Pred štyrmi rokmi sme ako prví zorganizovali zápas hviezd II. hokejovej ligy. Teraz boli v Ružomberku prvé majstrovstvá Slovenska. Verím, že tým naše priekopnícke činy neskončili. Osobne ale snívam o nejakom medzištátnom stretnutí, tímov do 18, alebo do 20 rokov,“ odpovedal P. Matejka.

Dorasteneckými šampiónmi sa stali hokejisti MMHK Nitra (9 b.), pred HC Slovan Bratislava (6), MŠK Púchov (3) a Baranmi Banská Bystrica (0:0).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia