Aj rakúska skúsenosť pre lyžiarsky poter

Aj rakúska skúsenosť pre lyžiarsky poter

RedakciaŠport23.12.2022

Bolo to niečo špecifické. Úplná novinka. Mladší a starší žiaci, samozrejme v oboch kategóriách (chlapci a dievčatá), otvorili nový ročník Pohára Zväzu slovenského lyžovania mimo našich hraníc, a to v rakúskom Reiteralme. V tamojšom stredisku boli v akcii aj piati členovia Lyžiarskeho klubu Ružomberok.

Počas troch dní sa uskutočnili preteky v slalome, v obrovskom slalome a v super-G. Okrem toho sme absolvovali aj pár tréningov. Bolo to niečo netradičné, ale zaujímavé. Zväz sproboval takýto krok, keďže jedno kolo domáceho ´pohára´ nemal u nás kto zorganizovať. Kopce boli výborne pripravené, doslova fantázia. Aj ráno, aj poobede sa dalo trénovať všetky disciplíny. Po Vianociach by už v tomto stredisku takáto možnosť nebola,“ rozprával hlavný tréner LK Ružomberok Ján Grib. „Z našich členov najlepšie skončili Bruno Paul, deviaty v slalome mladších žiakov a Dorota Macková, ktorá v rovnakej disciplíne u starších žiačok bola pätnásta.“

V Reiteralme malo zastúpenie 25 slovenských klubov, pričom v štartovných listinách sme celkove narátali 110 mien.

Tento týždeň desaťčlenná partia LK Ružomberok cepovala formu v Ždiari. „Išlo o štvordňové klubové sústredenie. V tamojšom stredisku sme našli ideálne podmienky aj na dvojfázové tréningy. Takisto miestni ľudia nám vychádzali maximálne v ústrety,“ doplnil Ján Grib, ktorý po „sviatkoch“ chce so svojimi zverencami zamieriť na domáce svahy, na Málinô Brdo.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia