Aj rezerva spod Čebraťa urobila radosť, vyhrala nad Púchovom

Aj rezerva spod Čebraťa urobila radosť, vyhrala nad Púchovom

RedakciaŠport29.9.2019

V 11. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže v nedeľu dopoludnia B tím MFK Ružomberok zdolal MŠK Púchov 2:0.

Domáci futbalisti otvorili stretnutie s útočným apetítom, tlačili sa až do súperovej šestnástky, ale vo finálnej fázy im chýbala väčšia presnosť i dôraz. Prvú ranu medzi žrde vyslal v 8. min. zdiaľky Ondrek. Púchov sa spoliehal len na zriedkavé útočné ataky a po jednom, v 18. min. krížnou strelou domácich postrašil Holiš. O dve minúty na to si na druhej strane Takáč pekne nahotoval palebnú pozíciu a ľavačku otvoril skóre.

Aj do druhej „polky“ rezerva Ruže vhupla gurážne, s väčším herným tmelom ako do prestávky a vpredu jednoznačne oživenie priniesol striedajúci T. Bobček. V 51. min. Kmeť nabil Otrubovi, ktorému radosť skalil reflexívny zákrok gólmana hostí Strelčíka, no vzápätí, po hlavičke T. Bobčeka už aj on bol prekonaný – 2:0. „Po víťazstve ´áčka´v Michalovciach som bol dobre naladený. Tú pohodu som sa snažil preniesť aj do tohto zápasu. Netajím, chcel som streliť nejaký ´gólik´, možno ich mohlo byť aj viac, ale keď som videl chalanov v lepších pozíciách, volil som prihrávku. Najdôležitejšie je, že sme vyhrali,“ dal sa počuť Tomáš Bobček, ktorý v sobotu od 54. min. bola na michalovskom trávniku a v nadstavenom čase práve po jeho brejku nasledoval rohový kop, z ktorého Ruža Mojžišom udrela.

V 59. min. Strelčík v „gólovke“ vychytal Kmeťa. Potom aj Púchovčania začali trochu vystrkovať ofenzívne rožky. V 61. min. dve príležitosti s prívlastkom čisté Michlíkovi a Holešovi vyzmizíkoval strážca domácej svätyne Krajčírik. V 69. min. ponuku na zvýšenie vedenia „odmietol“ Madleňák. V 74. min. na konci peknej kombinačnej akcii bol Mário Almaský, no opäť sa blysol púchovský brankár, ktorý o chvíľu na to zase T. Bobčekovi „zobral“ gól. To isté urobil aj v 84. min. Otrubovi, keď mu vyloženú príležitosť naservíroval T. Bobček.

Ružomberok vyhral zaslúžene, jeho hráči nič nevypustili, nevybrali si hluchšiu fázu a snažili sa o behavý a kombinačný futbal.

Ladislav Pecko, tréner Ružomberka: „Opäť to bol festival zahodených šancí. Miesto toho, aby sme si zápas uľahčili, viedli napríklad 5:0, necháme súpera žiť. Som však rád, že chalani išli za gólmi a napokon naša kvalita slávila aj úspech. Pred stretnutím sme si povedali, že najlepšia obrana bude útok, tak sme i k zápasu pristúpili.“

MFK Ružomberok B – MŠK Púchov 2:0 (1:0)

Góly: 20. Takáč, 52. T. Bobček. Žlté karty: 27. R. Kružliak – 37. Krčula, 76. Martinko. Červená karta: 65. Krčula (Púchov). Rozhodoval Greško – 274 divákov.

MFK: Krajčírik – Ondrek, Jonec, Filinský, Madleňák – Takáč (52. Kudlička) – Kmeť (76. V. Jedinák), Múdry, Otruba, Almaský – R. Kružliak (46. T. Bobček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia