Aj Spartania sú vyautovaní

Aj Spartania sú vyautovaní

RedakciaŠport26.4.2020

Dvadsaťtri členov, ktorých si podmanili prekážkové krosy, je sústredených v Občianskom združení Obstacle Course Racing (OCR) Ružomberok. Táto partia háji tiež farby ružomberského športového klubu Spartan race Training Groups (STG) Ružomberok.

Prvého Spartana v roku 2014 sprobovali Šimon Maliňák a Lukáš Marton. O rok sa k dvojici priekopníkov pridal Ladislav Pavlík, súčasný šéf klubu a potom už rady odvážlivcov košateli, pričom okysličila ich aj nastupujúca generácia.

Minulý rok z „dospelákov“ sa najviac darilo Pavlíkovi, ktorý na podujatiach v rámci stredoeurópskej série bol dvakrát prvý a tri razy štvrtý. Zo žien na kontinentálnom šampionáte štartovala Júlia Osadská a cenné umiestnenia pripojila tiež Monika Fainová. Z mladej zmeny za pomerne expresný čas, veľmi pekné úspechy zbierali Dominik Jarábek a Eliška Saganová.

Do roka 2020 Spartania z dolného Liptova vstúpili na januárovom zimnom šprinte v Banskej Bystrici a s plnou gurážou sa hotovali na hlavnú sezónu. Samozrejme aj ich stopla koronakríza.

Najviac nám chýbajú spoločné tréningy a samozrejme preteky. V sobotu 25. apríla sme mali v pláne Spartana v Pezinku. Obavy máme či sa 19. a 20. septembra uskutoční premiérová súťaž na Málinom Brde. Veľmi by nás mrzelo, keby padla, doma sme sa chceli ukázať. Ešte predtým sú v kalendári majstrovstvá Európy v rakúskom Oberndorfe. Zatiaľ neboli zrušené, no tiež sú vo hviezdach. Do Tyrolska malo cestovať päť našich členov, už sme všetko aj ohradili. Ťažko povedať, či sa túto sezónu vôbec dačo uskutoční. Veď u nás sú to preteky aj za účasti tri-štyri tisíc ľudí. Napríklad všetky akcie pod hlavičkou Predator race, na ktoré tiež chodíme, boli preložené na rok 2021,“ uviedol pre náš portál Pavlík.

Ružomberskí Spartania v tejto dobe predovšetkým behajú. „Každý robí niečo na sebe individuálne, no len ´kiláky´ po lúke, už pomaly prestávajú človeka aj baviť. Hýbeme sa však podľa možností, takisto cvičíme. ´Fitká´ sú síce zatvorené, no niektorí členovia majú činky aj doma. Všetci sa snažia nejako udržiavať fyzičku. Napríklad Dominikovi Jarábkovi, ktorý býva v Liptovskej Teplej, rodičia postavili v záhrade prekážkovú stenu... Žiaľ, nemôžeme sa stretávať ako partia, to veru chýba,“ doplnil Ladislav Pavlík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia