Aj tenisová loptička netrpezlivo čaká na svoj odložený štart

Aj tenisová loptička netrpezlivo čaká na svoj odložený štart

RedakciaŠport2.4.2020

Aj keby antukové kurty Tenisového klubu Ružomberku boli na novú sezónu prichystanú, zívali by prázdnotou, keďže všetky športoviská v zmysle vládneho nariadenia sú momentálne pod zámkou.

Niečo sme už na dvorcoch urobili, no zatiaľ sa nedá posunúť ďalej kvôli mrazom. Keď tie cez deň povolia, na kurtoch je blato, voda, aj mláky. Nič nám nezostáva len počkať, pokým nebudú teploty nad nulou, teraz sa antuka stále dvíha,“ rozprával tajomník TK Ružomberok Jozef Virág.

Samozrejme, koronavírus vystavil stopku aj „chlpatej loptičke“. Tenisti nemôžu trénovať ani pod strechou, takisto veľmi otázny je začiatok domácej sezóny. „Slovenský tenisový zväz zatiaľ do 30. apríla pozastavil všetky turnaje a súťaže. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) zrušila podujatia až do 13. júna. Už padlo aj rozhodnutie, že tento rok sa neuskutoční grandslamový turnaj vo Wimbledone, ktorý bol naplánovaný od 29. júna do 12. júla,“ vysvetľoval Virág.

Ružomberský klub do súťaží družstiev prihlásil jedenásť tímov – mužov (II. liga, skupina východ), ženy (extraliga), mužov nad 45 rokov (I. trieda Stredoslovenského tenisového zväzu) a osem mládežníckych celkov.

Ženská najvyššia súťaž mala odštartovať 27. apríla, 2. kolo bolo stanovené na 29. apríla a posledné tretie na 1. mája. „Samozrejme, tieto dátumy už neplatia a nové sú zatiaľ vo hviezdach,“ uviedol nehrajúci kapitán ružomberského družstva Jaroslav Taraj. „Známy je akurát žreb, začíname podobne ako vlani s Kúpeľmi Piešťany a keďže pred rokom dievčatá hrali doma, teraz, podľa princípu reciprocity, pocestujeme k súperovi. Naposledy Piešťany, ktoré v extralige dobyli bronz, nad nami vyhrali 4:1 a aj teraz sú v úlohe favorita.“

Ružomberské tenistky v predchádzajúcej sezóne skončili na šiestej priečke, keď v dueli o 5. miesto podľahli v Bratislave Slovanu 1:4. Aj v aktuálnom ročníku prioritou bude záchrana medzi osemčlennou elitou, ktorá by, podľa nehrajúceho kapitána, mala byť v silách „báb“. „Máme solídny tím, takmer rovnakú súpisku ako pred rokom. Všetky hráčky však boli nastavené na pôvodné termíny, trochu mám obavy, aby niektorým nový rozpis nekolidoval s ďalšími povinnosťami,“ dodal Taraj.

Všetky hráčky, ktoré boli účastníčkami poslednej extraligovej misie, sú aj teraz „na papieri“ - Marta Husárová, Silvia Chudá, Daniela Hláčiková, Barbora Birčeková, Henrieta Húšťová a hosťujúce Češky Hana Pektorová a Pernilla Mendesová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia