Aj účastníčka tohtoročných ME žien už zaberá s basketbalovou Ružou

Aj účastníčka tohtoročných ME žien už zaberá s basketbalovou Ružou

RedakciaŠport15.8.2019

Ukrajinská reprezentantka Oľga Jackovecová nebola pri štarte prípravy ružomberských basketbalistiek na novú sezónu, no po pár dňoch sa už k družstvu pripojila.

Rada behám, ale skôr mi sedia kratšie trate,“ povedala nám 21 – ročná ukrajinská reprezentantka vo štvrtok (15. augusta) podvečer na tartanovom ovále Základnej školy Zarevúca, kde zverenky trénera Juraja Suja krúžili počas kondičného tréningu.

Jackovecová má za sebou dve sezóny v centre dolného Liptova, takže momentálne sa hotuje na tretiu. „Veľmi som sa tešila na družstvo, opäť na spoločné tréningy. Hoci nemala som len dovolenku. Pol druha mesiaca mi vyplnili povinnosti v domácej reprezentácii, s ktorou som sa zúčastnila majstrovstiev Európy v Srbsku a Lotyšsku. Musela som zabrať takisto v škole, dobehnúť zameškané. U nás doma študujem na univerzite trénerstvo a už som v piatom ročníku. Samozrejme, užila som si aj naše nádherné Azovské more,“ vyznala sa 183 cm vysoká krídleníčka z Berďanska, tretieho najväčšieho mesta Záporožskej oblasti.

Skutočnosť, že káder Ruže prešiel výraznejšou obmenou, Oľga vôbec nerieši. „Posledná sezóna bola vynikajúca. Verím, že aj na ďalšiu sa skvele pripravíme. Na tréningoch sa opäť tvrdo pracuje. Čo iné si človek môže želať, len zase sa tešiť zo zisku zlatých medailí. Bolo to naozaj úžasné. Určite preto spravíme všetko.“

Výkonnostná krivka veľkej ukrajinskej pracantky má MBK výnimočnú trajektóriu. Aj zo samotnej hráčky už počas letnej zaberačky cítiť pozitívnu energiu a veľké odhodlanie posunúť sa basketbalovo opäť ďalej.

V závere budúceho týždňa sa k družstvu J. Suju pridá tiež srbská hráčka Teodora Turudičová, ktorá reprezentovala svoju krajinu na európskom šampionáte do 20 rokov Česku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia