Aj v Koniarni (zase) o republikový titul

Aj v Koniarni (zase) o republikový titul

Ján SvrčekŠport6.6.2024

Ružomberská športová hala bude od zajtra do nedele (7. – 9. júna) dejiskom majstrovstiev Slovenska v basketbale mladších žiačok (U 13) za účasti šiestich družstiev – BA Spartak Myjava, ŠBK Šamorín, BK Ivanka pri Dunaji, Young Angels Košice, BKM Žilina a MBK Ružomberok.

Ružomberský tréner Anton Panis pred týždňom doma získal strieborné medaily na republikovom šampionáte žiačok (U 14), preto sme sa ho spýtali, či teraz nebude zlato. „Tento ´trinástkový´ turnaj by mal byť ešte vyrovnanejší ako predchádzajúci. Myslím si, že konkurencia je vyššia. Určite budem maximálne nespokojný, ak dievčatám nebude niečo visieť na krku. Môže to byť aj najcennejší kov, no nemusí byť ani žiadny. Majú na to, aby majstrovstvá úspešne zvládli, no na druhej strane je súper, ktorý taktiž pôjde za svojim plánom,“ reagoval A. Panis.

Z dievčat, ktoré boli na M SR U 14, budú niektoré aj na víkendovej súpiske. Medzi nimi i dve ťahúňky Barbora Dorková a Adela Kapláňová.

Program ružomberského družstva – 7. júna o 9:00 hod.: BA Spartak Myjava – MBK, o 14:40 hod.: Young Angels Košice – MBK, 8. júna o 10:50 hod.: MBK – ŠBK Šamorín, o 16:20 hod.: BKM Žilina – MBK, 9. júna o 10:50 hod.: MBK – Ivanka pri Dunaji.

Foto: autor, MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia