Aj vietor žičil lodným modelárom

Aj vietor žičil lodným modelárom

RedakciaŠport8.7.2019

Sme veľmi spokojní, vyšlo nám počasie, dostatok bolo aj paliva, čiže v našom prípade vetra. Veľmi slušná bola tiež účasť,“ konštatoval po medzinárodných majstrovstvách Slovenska rádiom riadených modelov plachetníc v sobotu v kategórii RG 65 a v nedeľu v Micro Magic predseda poriadajúceho Klubu lodných modelárov Likavka Jozef Jankovič.

Dvojdňový šampionát, pod záštitou likavskéno starostu Mariána Javorku za účasti pretekárov z Maďarska, Česka a Slovenska sa konal na vodnej nádrži v Hrabove.

Prvý deň súťažilo 30 modelov a prvé tri priečky obsadili maďarskí pretekári, keď zvíťazil Csaba Forrai. Zo Slovákov bol najlepší Radek Němec z Košíc, ktorý sa aj stal majstrom republiky. Ja som v rámci domáceho šampionátu skončil štvrtý ako najlepší z nášho klubu,“ prešiel J. Jankovič k výsledkom. „V nedeľu bolo v akcii osemnásť lodiek a opäť celkove dominoval Forrai a slovenský titul patril Němcovi. Mne sa ušla strieborná medaila. Tretí skončil ďalší Likavčan Peter Frkán.“

Len mimochodom bard plachetnicových modelov Jozef Jankovič je roč. nar. 1953, no stále ho jeho veľké hobby opantáva. „V šesťdesiatom ôsmom som začal s modelárstvom a od roku 1989 vkuse robím lodičky. Čo sa týka medzinárodných M SR RG 65 a Micro Magic, poriadali sme ich už šiesty raz. Keďže v Likavke nie je žiadna vodná plocha ani jazero, našim ´štadiónikom´ sa stáva Hrabovská priehrada,“ pripojil veľký vyznavač malých plachetničiek.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia