Ako J. Kapláň zlanáril do Bešeňovej ligistov

Ako J. Kapláň zlanáril do Bešeňovej ligistov

RedakciaŠport22.6.2021

Pán Sapara, môžem sa s vami odfotiť? - takto jeden chlapček oslovil 38 – násobného slovenského reprezentanta, majstra republiky s Ružomberkom a dvojnásobného nórskeho šampióna v drese Rosenborgu Trondhei Mareka Saparu, keď v nedeľu v 60. min. zápasu V. ligy Bešeňová – Turčianska Štiavnička (7:0), schádzal z ihriska i s dvomi trefami do čierneho. Spolu so „Sapim“ postup OŠK Bešeňová do štvrtej ligy oslavovali aj ďalší traja bývali prvoligisti Štefan Zošák, Miroslav Božok a Mário Almaský.

Prvý k nám prišiel Božok. Spolu sme sa v Banskej Bystrici stretávali na trénerskom kurze UEFA B. Bolo to týždeň, čo týždeň, tak som Mirovi, ktorý vtedy hrával za Liptovskú Štiavnicu, nadhodil, čo by povedal na príchod do Bešeňovej. Keďže už nechcel v tretej lige merať dlhšie cesty za súpermi, súhlasil. Mária Almaského som zase oslovil, keď už bolo zrejmé, že ružomberské ´béčko´ nebude pokračovať. Vedel som, že hráč má ešte vyššie ambície, ale ak náhodou mu jeho zámery nevyjdú, mal dvere k nám otvorené a napokon sme si tľapli. ´Zošiho´, ktorý práve končil v Poprade, nebolo treba ani prehovárať. Otvorene vyhlásil, že ak má ešte niekde hrať na amatérskej báze, tak iba v Bešeňovej. Nuž a potom všetci štyria sme si sadli s Marekom Saparom. Toľko sme do neho húdli vŕtali, že napokon doniesol registračku a tiež sa ocitol Bešeňovej,“ ozrejmil nám 35 – ročný hrajúci kouč novica štvrtej ligy Jozef Kapláň, ako stiahol hviezdy k termálnym jazerám.

Starosta Bešeňovej, tiež šéf OŠK a bývalý dlhoročný futbalista Martin Baran si naozaj plnými dúškami užíval historický okamih v živote obce. „Ešte v čase, keď Jozef Kapláň v dedine postavil domček, padla dohoda, že keď sám skončí s vážnym futbalom, pomôže nám. Vtedy totiž pôsobil v zahraničí. Veru, klobúk dole, akú partiu dal dokopy. Začul som aj také hlasy, že Sapara, Zošák, Božok, či Almaský, prišli k nám pre peniaze, čo absolútne nie je pravda. Ale, ako sami hovoria, kvôli kolektívu. Mám z toho ohromnú radosť a mladší hráči zase majú pred sebou skvelé vzory,“ dal sa počuť miestny richtár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia