Ako nerovný súboj s koronou zvládne ružomberský basketbal?

Ako nerovný súboj s "koronou" zvládne ružomberský basketbal?

RedakciaŠport21.4.2020

Ako je dávnejšie známe, ružomberské basketbalistky obhájili titul z uplynulej sezóny. Pandémia koronavírusu doposiaľ neumožnila družstvu prevziať si poháre a medaily za extraligový primát, naopak aj majstrovskému klubu uštedrila poriadny úder.

Tak, ako na celú spoločnosť, aj na nás má súčasná situácia veľmi nepriaznivý dopad. Prichádzame o značnú časť príjmu z reklamných zmlúv. Sme viac – menej v rovnakej polohe ako iné obchodné spoločnosti, denne riešime ekonomiku klubu, čo je mimoriadne zložité,“ rozprával výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

O takomto čase sa už zväčša aj v centre dolného Liptova finišovalo na príprave ďalšieho súťažného ročníka. Najbližšia budúcnosť je však poriadne hmlistá. „Piatim hráčkam 30. apríla 2020 končia platné kontrakty, takže z kostry družstva nám zostávajú zmluvne viazané len tri dievčatá. V danej situácii nemáme veľa možností riešiť niečo smerom dopredu. Dnes nikto nevie povedať, akú podobu bude mať ženský tím v novej sezóne, ani či vôbec káder vyskladáme,“ uviedol ďalej R. Popelka. Takisto naplní sa zmluva trénerovi Jurajovi Sujovi, ktorý pri „babách“ potiahol úctyhodných sedem sezón. Na pokračovanie v spolupráci (zatiaľ) tiež nebol oslovený.

Najvyššie republikové súťaže mužov a žien pod deravými košmi už Hracia komisia SBA ukončila 12., resp. 13. marca. Spoločná II. liga žien a junioriek a všetky mládežnícke súťaže boli pozastavené, no ich pokračovanie je nepravdepodobné. Veľký otáznik visí aj nad majstrovstvami Slovenska v jednotlivých mládežníckych kategóriách, veď neprebieha ani tréningový proces, keďže športoviská sú zatvorené. Po dlhých rokoch by ružomberský klub mal na „republike“ až štvornásobné zastúpenie. Právo štartu na finálovom turnaji si vybojovali družstvá žiačok, mladších žiačok, starších minižiačok a mladších minižiačok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia