Aký osud postihne mládežnícku koženú?

Aký osud postihne mládežnícku "koženú"?

RedakciaŠport25.3.2020

Platnosť zákazu organizovania spoločenských, hromadných, kultúrnych a športových podujatí, ktorý trvá už od 10. marca, vláda predĺžila na neurčito. Pôvodne táto „stopka“ bola vyhlásená na dva týždne.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) do 30. apríla pozastavil všetky súťaže, ktoré riadi a do 31. mája 2020 zrušil aj naplánované reprezentačné zrazy. Samozrejme, tento verdikt sa týka i ružomberskej futbalovej kuchyne - „áčka“ v Slovnaft Cupe, druholigového B mužstva dospelých, dorasteneckých a žiackych prvoligistov i žensko-dievčenskej sekcie.

Veru, pre nikoho, kto má rád šport, nie je súčasná situácia jednoduchá. Je jedno, či ste mladý, alebo starý. Samozrejme aktuálna výluka výrazne zasiahla aj celú našu klubovú pyramídu,“ rozprával športový riaditeľ mládeže MFK Ružomberok Peter Tomko. „Chalani sa môžu hýbať len individuálne. Hráči dorasteneckých družstiev každý týždeň dostávajú plány od kondičného trénera Jozefa Kapláňa. Zostáva nám akurát veriť, že futbalová jar v mládežníckych kategóriách ešte neskončila. Stále sme v kontakte so zväzovými funkcionármi.“

Na jar starší dorastenci, ktorým v aktuálnej tabuľke patrí ôsma priečka, odohrali tri „majstráky“ a mladší (tretia „sedemnástka“ a štvrtá „ šestnástka“) po dva. Žiacke, ani „babské“ súťaže sa po zimnej prestávke vôbec nespustili. „Damoklov meč“, hoci nechceme nič čierne maľovať, visí aj nad Fortuna ligou. Ak tá padne pod koronavírusom, je nulová pravdepodobnosť, že by existovala jar pod strechou SFZ.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia