Ambíciou je zachovať desať pretekov RBL

Ambíciou je zachovať desať pretekov RBL

RedakciaŠport22.11.2019

Tento týždeň si dali stretnutie členovia občianskeho združenia Ružomberok v pohybe. Na schôdzke rezonovala predovšetkým Ružomberská bežecká liga (RBL), ktorú tento subjekt odpálil v roku 2018, takže Štefanským behom 26. decembra 2019 zavŕši svoju druhú kapitolu.

Ľuboslav Palguta pomocou názornej tabuľky zdokumentoval, že RBL pomohla aj všetkým dovtedajším pretekom, ktoré zastrešila, posunúť vyššie účastnícke počty. V tomto roku sa City Mondi SCP run dostal na 418 štartujúcich, Večerný beh „napísalo“ 306 pretekárov, Beh okolo Sidorova 276...

Zámerom združenia je i v roku 2020 mať doterajších desať „zastávok“ RBL. V tomto zmysle budú oslovení organizátori jednotlivých podujatí, aby následne mohol konečnú podobu nadobudnúť termínový kalendár. Zostávajú takisto všetky kategórie, od predškolákov až po „hobícke“ a veteránske, ktoré sa jednoznačne osvedčili.

Po dvoch mimoriadne úspešných prezentáciách na štafetovom behu Od Tatier k Dunaju, bude mať Ružomberok v pohybe aj v budúcom roku na tejto akcii svoje zastúpenie. Reč bola tiež o založení, po niekoľkoročnej pauze, vlastného atletického klubu.

Čo sa týka posledného ružomberského eventu roka 2019 v maratónkach Štefanského behu, jeho 4. ročník sa vráti na miesto, kde sa konali prvé dve kapitoly, teda pred hotel Kultúra. Tu zase bude štart a cieľ všetkých tratí. Vlani v druhý Sviatok vianočný v ružomberských uliciach organizátori narátali 345 pretekárov, o takmer stovku viac než rok predtým.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia