Ani druholigista MFK už nie je doma

Ani druholigista MFK už nie je doma

RedakciaŠport18.5.2020

Prvé mužstvo MFK Ružomberok dnes (18. mája) tretí týždeň prípravy po skupinkách otvorilo v Bešeňovej. Naopak na umelej tráve pod Čebraťom sa prvý raz od nástupu koronavírusu stretli hráči ružomberského B tímu.

Asi pol hodinu pred poludním vedúci mužstva Ľubomír Repa zmeral chalanom teplotu, tiež dohliadol na predpísanú dezinfekciu a bezsúbojový tréning, zatiaľ na dobrovoľnej báze, pod dohľadom hlavného kouča Ladislava Pecka a jeho asistenta Petra Struhára mohol začať.

Šéf „lavičky“ na našu otázku, aké pohnútky boli za návratom druholigového „béčka“ na štadión, stručne odvetil: „Predovšetkým futbal.“ Vzápätí Pecko rozvil svoju odpoveď: „Dva mesiace sme boli doma, čo je strašne dlhá doba. Hlavne na psychiku niečo veľmi náročné, ešte viac než koronavírus. Keď začalo pracovať ´áčko´, aj ja som vážne premýšľal nad návratom do roboty. Pri B tíme je to však trochu ťažšie, keďže hráči bývajú aj mimo Ružomberka. Preto som to neunáhľoval, no už nastal čas. Tiež dúfam, že súťaž sa dohrá, takže musáme byť pripravení.“

V II. lige podľa pôvodného žrebu už mužstvá malo čakať len posledné (30). kolo. Výnimočná situácia však jar stopla hneď po jej ouvertúre (6. - 8. marca), takže zostáva neodohraná 12 – zápasová porcia. „Pekné by bolo leto vyplniť majstrovskými zápasmi a zároveň by to bola kvalitná príprava, navyše s dostatočným nábojom, na ďalšiu sezónu. Samozrejme, ´hore´ by sa hralo o postup, no nikto by nevypadával, keďže tretie ligy boli už dávnejšie zrušené,“ rozprával ďalej Pecko.

Kormidelník druhej ružomberskej mužskej zmeny tiež odkryl svoj ďalší plán a to postupné zabudovávanie do mužstva chlapcov, ktorí kvôli veku budú končiť v „devätnástke“. „To je nosná úloha ´béčka´. Zatiaľ títo chlapci sa pripravujú s dorastencami, no keď sa začne trénovať naplno, chceme ich vytiahnuť k nám. Aby sa už zapojili do herných činností a začali si zvykať na ´dospelácky´ futbal,“ ozrejmil Pecko svoj zámer.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia