Ani na druhý pokus sa Ulenfeldov pohár neuskutočnil

Ani na druhý pokus sa Ulenfeldov pohár neuskutočnil

RedakciaŠport28.11.2021

Včera (27. novembra) sa mal v telocvični Združenej strednej školy polytechnickej v Ružomberku konať 8. ročník oblastnej súťaže v lezení a Slovenský pohár kategórie C Ulenfeldov pohár. Vyhlásený lockdown ale zmaril plány organizátorov.

Všetko sme mali pripravené, pričom minulú sobotu sme dotiahli už aj posledné veci. Súťaž sme pripravovali v zoštíhlenom formáte, len pre dospelých a mládežníkov, tentoraz bez detských kategórií a vtedy platnom OP režime. Priznám sa, s alternatívou, že ani druhý termín, prvý bol v marci, nevyjde sa nerátalo. No dopadlo to, ako dopadlo. Čo sa týka nového dátumu, ten zatiaľ nie je taxatívne stanovený, náš zámer je Ulenfeldov pohár zorganizovať hneď týždeň potom, čo sa uvoľnia protipandemické opatrenia,“ informoval nás Július Stančok z Horolezeckého klubu Iames Ružomberok.

Zatiaľ sa oficiálneho otvorenia nedočkala ani zmodernizovaná a rozšírená lezecká stena na Sládkovičovej ulici, ktorá v roku 2020 prešla významnou rekonštrukciou. Všetky lanské zámery s takýmto aktom pochoval covid. „Od polovice októbra sa na vynovenej stene liezlo, no teraz samozrejme zase prichádza pauza. Slávnostné otvorenie plánujeme na apríl 2021 a dúfame, že nám to epidemiologická situácia dovolí. Túto akciu chceme tiež spojiť s pripomenutím si 70. výročia HK Iames Ružomberok. Hoci jubileum oslávime o rok neskôr,“ dodal Július Stančok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia