Ani zo Švajčiarska nebol problém pricestovať

Ani zo Švajčiarska nebol problém pricestovať

Ján SvrčekŠport29.5.2024

Máme tu aj jedného nášho bývalého volejbalistu, ktorý kvôli tejto akcii pricestoval zo Švajčiarska, kde žije,“ dal nám zaujímavý typ Ivan Rybár bývalý hráč, tréner i funkcionár ružomberského klubu a hneď doviedol nás aj doviedol k tomu "cudzincovi" Dušanovi Jarottovi.

Dvaja moji bývalí tréneri Vladimír Lubelan a Ivan Rybár mi zavolali cez WhatsApp, že 28. mája sa v Ružomberku chytá oslava volejbalovej storočnice. Ani sekundu som neváhal a prisľúbil, že prídem. Bol som veľmi rád, že sa niečo takéto uskutoční,“ vysvetľoval svoj príchod na včerajší gala programe vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu Andreja Hlinku tento 64 – ročný pán, ktorý s množstvom ľudí, veru mal si čo povedať.

Doma v Ružomberku som s volejbalom začínal na vtedy založenej športovej triede. Už v pätnástich a šestnástich rokoch sa mi naskytla možnosť zahrať si za vtedajší slávny tím mužov, napríklad s Jozefom Orgoníkom, Jánom Riečickým, či Pavlom Scheerom,“ zaspomínal si Jarotta.

Ešte ako junior však Dušan zamieril k Dunaju. „Išiel som na športové gymnázium do Bratislavy. Hral som tu za Inter i za Sláviu. Moja hráčska dráha sa skončila v Dukle Trenčín a hneď nasledovala trénerská,“ dozvedeli sme sa ďalej.

V role kouča Jarotta zanechal v bývalom Československu ešte výraznejšiu a zaujímavejšiu stopu. „Najprv to bolo juniorské družstvo Slávie Bratislava. Potom som sa stal reprezentačným trénerom. Bola to etapa z jednou partiou od šestnásť, až do 21 rokov. Všetko vyvrcholilo tretím miestom na majstrovstvách sveta v Argentíne. Hneď na to prišli ponuky zo zahraničia. Jedna bola zo Švajčiarska. Tu som najprv trénoval v klube, ďalej nasledovala mužská i ženská reprezentácia i plážový volejbal. Nuž a v beachi sa nám podarilo dostať na Olympijské hry v Sydney,“ doložil Švajčiar“, ktorého svojho času mala v merku aj Slovenská volejbalová federácia, keď hľadala trénera národného tímu, na včerajšej parádnej narodeninovej oslave.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia