Ašpiranta na vstup do elitnej spoločnosti zdolali 2:0

Ašpiranta na vstup do elitnej spoločnosti zdolali 2:0

RedakciaŠport15.1.2022

V dnešnom druhom prípravnom stretnutí MFK Ružomberok vyhral nad aktuálne druhým tímom našej najvyššej súťaže Duklou Banská Bystrica 2:0.

Skóre otvoril Ďungel, keď v 36. min. utešenou ranou asi z 25 m trafil vinkel. V 63. min. Gerec oslovil T. Bobčeka, ktorý zvýšil na 2:0.

Najbližší prípravný zápas fortunaligista spod Čebraťa odohrá v utorok (18. januára), s výkopom o 13. hod., proti Partizánu Bardejov.

Hlasy trénerov

Peter Struhár (Ružomberok): „Chlapcov musím pochváliť za prvý polčas, ten sa mi veľmi páčil. Mali sme dobrý pohyb, hráči išli do presingových situácií, kde získavali lopty. Trochu mužstvu chýbala kvalita predfinálnych a finálnych prihrávok. Dostávali sme sa aj do krajných vertikál, lenže odtiaľ chýbali adresné centre do pokutového územia. Celkove však tento zápas hodnotím pozitívne.“

Stanislav Varga (Banská Bystrica): Odohrali sme dobré stretnutie, akurát s kvalitou našej koncovky nemôžeme byť spokojný. Podľa mňa, herne sme boli dosť vyrovnaným súperom Ružomberku, ktorý nie náhodou je vo Fortuna lige na 3. mieste. Po fyzickej i hernej stránke sme dobre duel zvládli, až na ten výsledok. Hoci ide iba o prípravu, každá prehra je smutná.“

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 2:0 (0:0)

Góly: 36. Ďungel, 63. Bobček. Rozhodovali: Batiz - Remeň, Lisý.

MFK: Krajčírik (46. Frühwald) – Fabiš, Mojžiš, J. Maslo (62. Krištof), Madleňák – Kochan (69. Zahradník), Múdry – Gerec (32. Ďungel), Domonkos, Regáli (63. Gerec) – T. Bobček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia