Atlétka L. Kršková s bronzovou medailou

Atlétka L. Kršková s bronzovou medailou

RedakciaŠport23.6.2021

V Ružomberku už síce pekných pár rôčkov nevyvíja činnosť žiadny atletický oddiel, hoci kráľovná športu v minulosti pod Čebraťom mala skvostnú tradíciu, no tamojšia dievčina Lucia Kršková vybojovala si pódium na slovenskom dorasteneckom šampionáte v Košiciach. Sedemnásťročná Ružomberčanka, ktorá preteká za AC Stavbár Nitra, finišovala tretia v behu na 400 m prekážok časom 1:08,63 min.

Dcéra sa len úvodný rok venuje tejto disciplíne. Je to jej vôbec prvá medaila z majstrovstiev Slovenska aj s novým osobným rekordom. Jedným dychom však treba povedať, že videl som ešte dosť rezerv pri prekonávaní prekážok a keď ich Lucka odstráni, môže sa ešte výraznejšie posunúť. Len mimochodom v štafete na 4 x 400 m ukrojila hladkú ´štvrtku´ za 60,8 sek, z čoho sa prekážkárska dá bežať za 64-65 sekúnd,“ hodnotil v jednej osobe otec i tréner výkon talentovanej atlétky.

Peter Krška, dekan Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity, bývalý žrdkár, s osobným rekordom 503 cm (z roku 2000), ešte stále sa v tejto atletickej disciplíne v historických slovenských tabuľkách radí do top desiatky. Bývalý špičkový atlét Luciu vedie od jej prvých krokov v tretrách. „Na tréningy využívame predovšetkým areál Základnej školy Zarevúca, kde sme boli aj celú zimu. Aj touto cestou chcem vysloviť poďakovanie všetkým, za maximálnu ústretovosť. Kvôli prekážkárskemu rytmu sme na 400 m ovál chodili do Banskej Bystrice a Nitry.“

Najbližšie Luciu Krškovú čakajú dvoje majstrovstiev republiky v Trnave, najprv mužov a žien a potom junioriek. „Hlavnou našou ambíciou budú ´osobáčiky´ na 400 m prekážok, ale aj na hladnej štyristovke,“ dodal Peter Krška.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia