Automobilové preteky prilákali fanúšikov

Automobilové preteky prilákali fanúšikov

RedakciaŠport6.11.2023

Máme za sebou 11. ročník automobilových pretekov Rallly Liptov, ktoré prilákali nielen jazdcov, ale aj množstvo divákov. Slávnostný štart, ktorý sa uskutočnil v piatok 3. novembra, sprevádzalo daždivé počasie. Po lejaku čakalo na druhý deň účastníkov podujatia slniečko.

K vysychajúci tratiam zavítalo množstvo divákov, čo vytvorilo peknú kulisu pre posádky. Štart a cieľ pri aquaparku v Bešeňovej taktiež prilákal množstvo ľudí a jeho umiestnenie bolo výborným ťahom od organizátorov. Jazdci predvádzali pekné výkony a súperili medzi sebou o sekundy.

Jeden z účastníkov pretekov nám povedal: „Nedá mi nespomenúť jednú vec. Úprimne nerozumiem potrebe niektorích ľudí všetko len znevažovať, ako je to zlé a že kedysi bolo xy áut. Žiaľ už to teraz nie je a takéto reči to určite nezmenia a nepomôžu tomu. My sme radi, že sa partii ľudí pod vedením Maja a Peťa Buschbachera podarilo usporiadať ďalšie kvalitné podujatie, za čo im patrí obrovská vďaka. Taktiež ďakujeme divákom za rešpektovanie organizátorov, zúčastneným zástupcom z médii, všetkým usporiadateľom a v neposlednom rade jazdcom bez ktorých by to nebolo ono.“ Pozitívny pohľad na preteky mal jeden z účastníkov Marek Králik, ktorý povedal. „Pre mňa je top pretek. A dufam, že buduci rok sa to znova podari na takejto super urovni ako to bolo teraz. Všetky detaily dotiahnuté na 100 percent.“

Celkovo sa do liptovskej automobilovej súťaže prihlásilo 48 tímov. Z nich dve posádky boli z Česka a zvyšné zo Slovenska. Súťažilo sa napríklad na vozidlách ŠKODA Fabia R5, RENAULT Clio Sport, HONDA Civic FN2, FORD Fiesta ST, OPEL Astra F. V absolutnom hodnotení bolo nasledovné poradie: 1. Peter Jurečka – Devoš M. (70 b), 2. Jakub Jačišin – Igor Plichta (67), 3. Schwarzbacher – Belák (40 b.), 4. Rado Fabian – Daniel Kalina (36 b.) 5. Zeman – Konfál (33 b.).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia