Babská Ruža rozdielom triedy knokautovala ašpiranta na titul

Babská Ruža rozdielom triedy knokautovala ašpiranta na titul

RedakciaŠport23.11.2021

Uff, to bol krásny šok! Futbalistky MFK Ružomberok v 14., teda v poslednom jesennom kole I. ligy vyprášili druhú Žilinu 4:0. Tá do nedele mala len jednu prehru, a to s prvým Slovanom Bratislava (0:3), s ktorým však držala krok. Po výprasku na ružomberskej „umelke“, Žilinčanky na 39 – bodové „belasé“ strácajú tri body. Rovnaký odstup, zase na druhú priečku, má tretia Myjava. Ruža s devätnástimi bodmi zimuje štvrtá.

Podali sme parádny výkon, bol to náš najlepší zápas sezóny,“ nadchýnal sa tréner MFK Ružomberok Ľuboš Žihlavník. „Až na dlhodobé maródky, sme nastúpili v kompletnej zostave. Určite tento zápas bol aj zúročením zlepšenej tréningovej morálky v posledných troch týždňoch. Kolektív sa naozaj zomkol.“

Ružomberské „kočky“ mali rozprávkový vstup do zápasu, keď v 3. min. ich dostala na koňa Hrúziková – 1:0. Do polovice polčasu vedenie poistila Bruníková a v 34. min. Žihlavíková už viac – menej celú bitku vybavila – 3:0. „Hrali sme maximálne disciplinovane, družstvo profitovalo zo svojej silnej stránky rýchlych protiútokov. Tentoraz sme hneď prvú príležitosť využili. Každá hráčka vytiahla jeden zo svojich najlepších výkonov. Myslím si, Žilina zostala dosť zaskočená a psychicky zápas nezvládla. V 60. min. jej hráčka Valová „vyfasovala“ červenú kartu, keď z ničoho nič, počas prerušenej hry skopla Rebeku Žihlavníkovú,“ vravel ďalej právom hrdý kouč domáceho tímu.

Bol to tretí vzájomný súboj Ružomberčaniek so Žilinou v aktuálnej sezóne, v lige dievčatá pod Dubňom prehrali 0:3 a doma v Slovenskom pohári 0:2.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 4:0 (3:0)

Góly: 3. a 66. Hrúziková (1 z 11 m), 22. Bruníková, 34. Žihlavníková.

MFK: J. Králiková - Červeňová (82. Unzeitigová), Planietová, Krivačková, Adamčiaková, Malá, Bruníková (78. Mašurová), Hrúziková (84. Nagyová), Mastráková, Žihlavníková (72. E. Králiková), Maslová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia