Baby na hokej

"Baby" na hokej

Ján SvrčekŠport18.10.2023

Dievčenský hokejový víkend. Pod týmto názvom sa v nedeľu (22. októbra) uskutoční náborová akcia „kočiek“ vo veku od štyroch do desiatich rokov aj na ružomberskom zimnom štadióne, a to od 13:30 do 14:30 hod.

Je to celosvetová aktivita pod záštitou Medzinárodnej hokejovej federácie, ktorú u nás zastrešuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Prvý raz sa konala v uplynulej sezóne. Ide viac – menej o dievčenskú odnož už známeho projektu Deti na hokej,“ uviedol manažér MHK Ružomberok.

Vlani, keď to bolo prvý raz, prišlo okolo tridsať dievčat. Takže z účasti nemám obavy. Niektoré z tých ´decák´ sú už v našich prípravkách. V aktuálnom ročníku 2023/2024 takýto náborový formát je naplánovaný aj na prvý štvrťrok budúceho roka. Ak v stanovenom termíne bude priestor na ´zimáku´, určite tiež do neho pôjdeme,“ vravel ďalej P. Matejka a odkryl aj ďalší projekt, ktorý zavíta Zimný štadión S. Mikitu. „Od 10. do 11. novembra to bude Hokejová Galaxia. Prídu k nám mladé hokejistky od 12 do 15 rokov. Prvý deň bude vyhradený na tréningový proces a ďalšie dva prídu na zápasy, keď z dievčat tréneri zložia šesť družstiev. Je to príprava mlade pre reprezentáciu.“

Foto: MHK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia