Baby v 75. min. vyhrávali 3:0, no získali iba bod

"Baby" v 75. min. vyhrávali 3:0, no získali iba bod

Ján SvrčekŠport18.5.2024

Dnešná sobota dvom futbalovým tímom MFK Ružomberok, starším dorastencom a ženám výsledkovo absolútne nevyšla.

„Devätnástka“ spod Čebraťa v stredu v dohrávanom stretnutí 21. kola I. ligy dokázala zdolať tretí Slovan Bratislava 2:1, no dnes podľahla Podbrezovej, ktorá sa nachádza v tabuľke nižšie, 1:2. „Tento zápas sme domrvili. Čakalo som, že chlapci potvrdia tri body proti „belasým“ a posunú sa v tabuľke vyššie. Takže značné sklamanie. Mali si výborný vstup do stretnutia, už v 2. min. sa viedlo. Škoda, že potom sa naše družstvo trochu stiahlo a hostia vyrovnali. Prišli však i ďalšie naše šance, žiaľ zostali nevyužité. Nuž a po obrovskom nedorozumení medzi dvomi našimi hráčmi, súper upravil stav na 1:2. Mali sme na víťazstvo, chalani hrali veľmi dobre, oduševnene, žiaľ, takto sa to skončilo,“ hodnotil domáci kouč Miroslav Droppa.

Azda ešte väčší šok zažil tréner ružomberských žien Jaroslav Súkeník. Jeho tím v 75. min. viedol v Banskej Bystrici nad MFK Dukla 3:0, no napokon si spod Urpína odniesol iba bod – 3:3. Stretnutie sa vyvíjalo jednoznačne v náš prospech. Banská Bystrica bola dlho nemohúca. Lenže na začiatku poslednej štvrťhodiny sme vyprodukovali obrovské individuálne chyby. Niečo také sa ani žiačikom nemôže stať. Domáce hráčky išli dvakrát samé na bránu a znížili na 2:3. V poslednej minúte hlavou po štandardnej situácii súperky pridali aj tretí gól,“ nezakrýval rozčarovanie Súkeník. Bol to duel piateho a druhého tímu tabuľky, pričom medzi nimi je 26 – bodový rozdiel.

I. liga – starší dorastenci: MFK Ružomberok - FK Železiarne Podbrezová 1:2 (1:1), 2. Žáčok - 17. a 69. Rusnák.

I. liga - ženy: MFK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 3:3 (0:1), 75. a 87. Mazuchová, 90. Havranová - 18. Adamčiaková, 57. R. Žihlavníková, 67. Hrúziková.

Foto: MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia