Baby z ružomberského detašovaveného pracoviska na Orave čaká republikový šampionát

"Baby" z ružomberského detašovaveného pracoviska na Orave čaká republikový šampionát

RedakciaŠport17.5.2023

Aj v kategórii U 14 bude mať MBK Ružomberok svoje zastúpenie na majstrovstvách republiky. Ide o mlaď basketbalovej Ruže, ktorá hráva pod hlavičkou Orava BasCats.

Ružomberský tím pôsobiaci na oravskej adrese v základnej skupine Stred skončil na druhom mieste, keď zo šestnástich zápasov štrnásť vyhral a dvakrát vyšiel naprázdno – s BAM Poprad. V nadstavbovej časti, ktorá sa hrala vo formáte play-off už neokúsil trpkosť prehry a aj Poprad štyrikrát a dosť výrazne, zvalcoval. Naposledy v sobotu, keď pod Tatrami vyhral 60: 30 a 70:25.

„Základ tímu tvorí niekdajšie družstvo minižiačok Orava BasCats. Jeho chod ale potom prerušila pandémia. V Dolnom Kubíne, vo veľmi slušnej telocvični sa stretávame štyri razy do týždňa, pričom vždy beriem so sebou aj dve dievčatá z Ružomberka. Na zápasy je ešte družstvo dopĺňané piatimi hráčky z kádra trénerky Ivety Bielikovej, čiže z kategórie starších žiačok,“ priblížil nám svoju partiu jej tréner Michal Porubčan.

Záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska žiačok sa uskutoční 26. - 28. mája v Nitre za účasti BK Klokani Ivanka pri Dunaji, BAM Poprad, MBK Ružomberok, Young Angels Košice, ŠKST Basket Stará Lubovňa a domáceho BK Junior. „Je len dobre, že pokračujeme v zaužívanom dvojtýždňovom zápasovom cykle, že nie je dlhšia prestávka. Okrem dievčat od Ivety Bielikovej, ostatné budú na ´Slovensku´ prvý raz, navyše na trojdňovom výjazde. Isto to pre všetky ´kočky´ bude aj veľký zážitok. Čo sa týka ambícií, ťažko niečo predpovedať, nepoznáme súperky z ostatných dvoch skupín,“ dodal Michal Porubčan, tiež asistent trénera ružomberských žien Juraja Suju-

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia