Basketbal s rozpočtom 350 tisíc eur

Basketbal s rozpočtom 350 tisíc eur

RedakciaŠport27.5.2020

Finančný balík Mestského basketbalového klubu na sezónu 2020/2021 už má svoje kontúry. Čo sa týka personálnych otázok týkajúcich sa extraligového družstva žien, tam je však množstvo neznámych.

Pre nový súťažný ročník rátame s rozpočtom na úrovni 350 tisíc eur, ktorý je postavený predovšetkým na zdrojoch z mesta a od spoločnosti Eco-Investment. Myslím si, že takáto čiastka by nám mala stačiť na zvládnutie kompletnej sezóny. Popri družstve žien, chceme zachovať celú mládežnícku pyramídu, keď práve ona zostáva našou prioritou,“ uviedol konateľ MBK Ružomberok Michal Lazár.

V najbližších by mal začať získavať konkrétnu podobu ženský tím. „V prvom rade budeme rozprávať s doterajším trénerom Jurajom Sujom. Ak sa s ním dohodneme, verím, že on dokáže v Ružomberku udržať jadro hráčok doterajšieho družstva. Netajím, pri jeho skladaní sú peniaze limitujúcim kritériom. Nemôžeme dievčatám garantovať také podmienky, ako mali v uplynulej sezóne, na to by sme potrebovali 450 tisíc eur. Preto nie je v našich možnostiach udržať kvalitné drahé hráčky,“ pripojil Lazár.

Zo „starého“ kádra sa kontrakty naplnili Oľge Jackovecovej, Nikole Dudášovej, Michaele Fekete a Alici Moravčíkovej. Naďalej platné zmluvy majú Miroslava Mištinová, Teodora Turudičová, Radka Stašová a Viktória Havranová.

Dnes ťažko povedať, aký počet účastníkov bude mať najvyššia súťaž pod ženskými košmi. Prezident Slovenskej basketbalovej asociácie Miloš Drgoň pre denník Šport povedal, že vyvinie osobné úsilie, aby SBL mužov a extraliga žien odštartovali na prelome septembra a októbra aspoň za účasti ôsmich družstiev v oboch kategóriách.

Okrem Piešťan, zatiaľ z klubov neprenikli na verejnosť žiadne informácie. Akurát Čajky deklarovali, že napriek koronakríze ich rozpočet nebude dietnejší a už vymenovali aj novú trénerku. Richarda Kucsu vystriedala Lucia Krč-Turbová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia