Basketbalistka Enabosiová má za sebou úvodný blok prípravy na olympijské hry

Basketbalistka Enabosiová má za sebou úvodný blok prípravy na olympijské hry

RedakciaŠport17.2.2021

Počas asociačnej prestávky v extralige basketbalistiek, keď v Európe vyvrcholila kvalifikácia o postup na tohtoročný kontinentálny šampión, ružomberská pivotka Nicole Enabosiová absolvovala sústredenie ženskej reprezentácie Nigérie v americkej Atlante.

Bol náš prvý kemp v príprave na Olympijské hry v Tokiu. Nigéria si účasť zabezpečila pred dvomi rokmi, keď ovládla africký šampionát. Na zraze bolo štrnásť hráčok, všetko išlo o dievčatá, ktoré fungujú v zahraničí. Jednak hrajú v WNBA, ale dosť ich je tiež v Španielsku a vo Francúzsku. Akurát jedna ´baba´ bola z univerzitného tímu. Len mimochodom, ja som zo všetkých bola najmladšia,“ vysvetľovala 23 – ročná Afroameričanka.

Celý pobyt, ktorý bol vyskladaný z trojfázových tréningov, si Enabosiová pochvaľovala. „Mohla som sa pripravovať s výbornými a s skúsenými basketbalistkami, čo mi strašne veľa dalo. Mnohým veciam som sa priučila.“

Hráčka Ruže, ktorá pred svojim, vôbec prvým príchodom do Európy v univerzitnej basketbalovej NCAA hájila farby Delaware Fightin' Blue Hens, je si vedomá, že ju čaká náročná bitka o miesto v 12 – člennej nominácii do Tokia. „Konkurencia je veľká a zvlášť pod košom, určite to však nevzdávam.“

V našej najvyššej súťaži má členka národného družstva Nigérie odohraných 16 zápasov a v nich 424 minút, pričom raz absentovala zo zdravotných dôvodov. S nástrelom 275 bodov je momentálne najlepšou zakončovateľkou MBK. „Nicole ako basketbalistku mám rád. Je silná v súbojoch jedna na jednu, celkove je zdravo agresívna, aj v obrane na lopte. Tiež v útoku sa dokáže individuálne presadiť. Čo sa týka konkrétnych úloh v zápase, musí robiť všetko, tak ako ostatné dievčatá a v prvom rade dobre brániť. Samozrejme, potom dostáva i špecifické pokyny. Od príchodu do Ružomberka sa po nejakých mesiacoch dostala do žiadúcej kondície, pretože prišla v dezolátnom stave. Určite, čo aj sama tvrdí, je basketbalovo vzdelanejšia. Viac rozmýšľa nad jednotlivými činnosťami a nerobí ich len živelne,“ povedal na adresu Nicole Enabosiovej kouč ružomberského družstva Juraj Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia