Basketbalistka Jackovecová absolvovala prvý tréning po dvojročnej výluke

Basketbalistka Jackovecová absolvovala prvý tréning po dvojročnej výluke

Ján SvrčekŠport8.8.2023

Chodila som do ´posilky´, aj do haly pohádzať loptu na kôš, hoci nie vždy som presne triafala. Trénovala som individuálne, aby telo a hlava boli pripravené opäť sa pustiť do vážnej roboty,“ uviedla včera, pred prvým tréningom družstva žien MBK Ružomberok Oľga Jackovecová.

Prvú trojročnú etapu v Liptove táto hráčka zavŕšila v sezóne 2019/2020. Keď sa jej kontrakt v MBK naplnil, v kariére pokračovala v švajčiarskom klube BC Winterthur. Potom otehotnela a na svet priviedla dcéru Palinu. Po dvojročnej basketbalovej pauze sa niekdajšia reprezentantka svojej krajiny vrátila k svojmu „remeslu“. „Aj keď sa cítim byť pripravená a v pohode, na začiatku to bude určite trochu ťažšie. Veď dlho som bola mimo športu. Spoločné tréningy s ´babami´ sú úplne iné, ako keď len niečo individuálne robíte,“ vravela ďalej 25 – ročná posila Ruže pod kôš.

Do Koniarne, ktorá ju zatiaľ vykatapultovala najvyššie, prišla včera Oľga dobre naladená. „Áno, som šťastná, že som v Ružomberku. V tejto hale sa cítim ako doma. Veď som tu zažila veľa krásnych chvíľ. Teším sa na sezónu. Urobím všetko preto, aby sa nám darilo, aby sme vyhrávali.“

Rodáčky z Berďanska, z tretieho najväčšieho mesta Záporožskej oblasti, sme sa spýtali ako vníma trénera Juraja Suju. „Len pozitívne, je to dobrý človek i tréner,“ znela odpoveď.

Ukrajinský región Jackovecovej, kde zostali žiť jej rodičia, počas aktuálnej okupácie anketovali Rusi. Aj preto Oľga prikývla na novú spoluprácu s ružomberským klubom, s ktorou spája nemalé očakávania.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia