Basketbalistke V. Havranovej učarila autodráha, bábiky nechcela

Basketbalistke V. Havranovej učarila autodráha, bábiky nechcela

Ján SvrčekŠport23.12.2023

Ružomberské basketbalistky zápasový rok 2023 zavŕšili (16. decembra) domácim víťazstvom nad Šamorínom 82:30. Tento týždeň "baby" trénovali do stredy a potom hlavný tréner Juraj Suja svojim zverenkyniam doprial vianočný darček vo forme šesťdňovej dovolenky. Väčšiu pauzu si, ale nedobrovoľne "užíva" jedna z hráčok základnej päťky Ruže Viktória Havranová.

"Bohužiaľ, tento týždeň som vôbec s družstvom netrénovala. Už pár dní pred stretnutím so Šamorínom ma kvárila choroba. Napokon som nastúpila, lenže môj organizmus nebol ešte v poriadku a potom ma to úplne skolilo. Takže teraz začínam pomaly dobiehať zameškané, individuálne v posilňovni a už som bola aj behať," rozhovorila sa 25 - ročná basketbalistka, v "civile" absolventka Zdravotníckej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Kde sa momentálne, deň pred štartom Vianoc nachádzate?

"Doma, u rodičov, v Leviciach. Tu budem aj tráviť sviatky."

Spestríte si ich aj zimnými športami?

"To nie. Počas sezóny niečo také, kvôli možným zraneniam, neprichádza ani do úvahy. Za mladi sme však chodievali lyžovať a snowboardovať. Vždy bolo dačo na programe."

Keď sme pri detských rôčkoch, aký darček si aj s odstupom času ako prvý vybavíte?

"Tak, to musím trochu porozmýšľať... Určite to bola autodráha. Dlho som sa potom s ňou hrávala. Netajím, strašne som bola zameraná na autíčka, pričom bábiky má vôbec nelákali."

Ako vôbec vnímate Vianoce?

"Určite sú to najkrajšie sviatky roka. Aj preto, že som dlhšie doma a nie iba na otočku. Keď som bola malá, Vianoce sa mi spájali jednoznačne s darčekmi. Samozrejme, verila som, že ich nosí Ježiško a takisto aj stromček. Až potom v škole to spolužiaci začali riešiť. Teraz je to o dlhších chvíľach s rodinkou. Teším sa, že môžeme byť spolu."

Rada kupujete "ježiška"?

"Uf. Pre mňa je najťažšie vymyslieť, čo kúpiť, zvlášť pre dve deti mojej sestry. Niečo, čo by ich potešilo, lenže majú strašne veľa hračiek, aj všetkého."

Ako u vás vyzerá Štedrý deň?

"Dopoludnia vládne viac - menej absolútny pokoj. Potom sa začnú rozbiehať prípravy. Večer pri stole nemôžu chýbať oblátky, ovocie a pečená ryba, buď kapor, alebo tolstolobik. Polievka sa u nás nepodáva. Potom sa všetci presunieme k stromčeku, k darčekom. Ďalej sa hlavne pozerajú rozprávky. Bez Popolušky, alebo Troch oriešok si Vianoce ani neviem predstaviť."

Foto: facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia