Basketbalistky do Košíc, kde naposledy pukli

Basketbalistky do Košíc, kde naposledy "pukli"

RedakciaŠport20.2.2021

Po trojtýždňovej pauze pokračuje extraliga basketbalistiek štvrtým kolom nadstavbovej časti. V skupine o 1. - 4. miesto v nedeľu (21. februára) MBK Ružomberok o 16. hod. nastúpi v Košiciach proti Young Angels. Počas extraligovej výluky si zahrali len dve členky nášho majstrovského tímu – Praženicová za Slovensko proti Maďarsku a Holandsku a Turudičová v srbskom národnom tíme v dueli s Litvou.

V aktuálnej sezóne Ruža v základnej časti doma zdolala „anjelky“ 65:56, no v Košiciach nečakane prehrala 69:77. V nadstavbe Young Angels odchádzali z Koniarne s „nakladačkou“ 97:57. V predchádzajúcom kole Liptáčky excelovali, keď zvalcovali Šamorín 104:34.

Áno chceme nadviazať na zápas proti Šamorínu. Uvidíme, ako to bude možné. V novom roku sme začali na niečom robiť, hoci v Piešťanoch prišiel výbuch, chceme v začatej ceste aj pokračovať,“ rozhovoril sa ružomberský tréner Juraj Suja.

Košičanky, ktoré sa opierajú hlavne o služby svojej reprezentačnej pivotky Anny Jurčenkovej, no v kádri majú aj ďalšie šikovné basketbalistky, naposledy poriadne potrápili tabuľkového lídra Piešťany a v stretnutí s dramatickou zápletkou prehrali iba o štyri „bodíky“ - 70:74. Tento týždeň si v lotyšskej Liepaje družstvo vybojovalo postup medzi osem najlepších tímov Európskej ženskej basketbalovej ligy (EWBL). Young Angels tu najprv podľahli BC Prometej Kamianske (Ukr.) 64:106 a potom zdolali domácu LSSS Liepaja 74:68.

Určite to nebude ľahký zápas, veď naposledy v Košiciach sme prehrali. Vtedy sa však naše družstvo nachádzalo v zlom stave. V tamojšej hale sa ťažko hrá, všetko dookola je tam náročné. Pred Young Angels musíme mať rešpekt, veď je to tím, ktorý nás už dokázal zdolať. Dievčatá musia byť ostražité a pozor si dávať na všetko. V prvom rade sa treba koncentrovať na seba, byť sústredený a ničím sa nenechať vyhodiť z miery,“ pripojil Suja.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia