Basketbalistky MBK Ružomberok nevycestovali do Poľska

Basketbalistky MBK Ružomberok nevycestovali do Poľska

RedakciaŠport24.9.2021

Dnes a zajtra sa ružomberské basketbalistky mali predstaviť na turnaji v poľskej Vroclave, kde ich čakali dvaja súperi – poriadajúca Sleza a PSI Enec Gorzów. Avšak včera popoludní slovenský majster odriekol svoju účasť.

V tíme máme chrípku, virózu, takmer všetci si to medzi sebou otočili,“ vysvetlil nám dôvod zrušenia posledných zápasových previerok pred štartom Niké extraligy výkonný riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

Zvedaví sme boli, aký je zdravotný stav amerických legionárok, ktoré dlhšie netrénovali a chýbali tiež v posledných piatich prípravných stretnutiach. „Pivotka Mart'e Graysová už normálne behá, lenže rozohrávačka Adrienne Motleyová stále stojí. Lekár tvrdí, že už by sa mohla pripravovať, no hráčka si stále sťažuje na bolesti v kolene. Nič neodkryla ani magnetická rezonancia,“ uviedol Popelka.

Takže Ružu už nemá pred sebou žiadnu zápasovú próba. Najbližšie pôjde naostro, a to 29. septembra, keď je na programe predohrávané stretnutie 4. kola s BK ŠK UMB Banská Bystrica pod Urpínom. V pôvodnom termíne 13. októbra totiž Ružomberčanky čaká prvý zápas Európskeho pohára FIBA. Základná časť 29. ročníka najvyššej ženskej súťaže oficiálne odštartuje 2. októbra a družstvo trénera Juraja Suju opäť vycestuje k Hronu, na duel proti BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia