Basketbalistky pod košické koše

Basketbalistky pod košické koše

RedakciaŠport11.12.2020

Magnetom 12. kola extraligy basketbalistiek je duel Young Angels Košice – MBK Ružomberok, ktorý sa zajtra začína o 16. hod.

Bude to mimoriadne ťažké,“ vyhlásil kouč Ruže Juraj Suja. „Košičanky disponujú veľmi kvalitnou slovenskou základnou päťkou. Ďalej majú dominantnú podkošovú hráčku Anku Jurčenkovú, ktorá na ihrisku odvádza kopec roboty. Je to súper, proti ktorému sa hrá ťažko, o čom sme sa mohli presvedčiť aj v domácom stretnutí, ktoré vôbec nebolo jednoduché. Navyše, my sme teraz na tom horšie, ako vtedy.“ V Koniarni (26. októbra) MBK v 10. min. odskočil Young Angels na 27:11, no potom hostky nepríjemne hrýzli až do konca.

Po predchádzajúcom zápase (doma so Šamorínom – 72:52), bol Suja na tréningoch limitovaný a nemohol pracovať úplne podľa svojich predstáv. „Z úzkeho 9 – členného kádra pre zdravotné problémy vypadli Stašová, Enabosiová a Havranová. K tomu ešte Uramová si podvrtla členok. Preto, nevedeli sme sa tak na súpera pripraviť, akoby sme chceli,“ pripojil tréner aktuálneho majstra. Asi najväčší otáznik visí nad štartom Enabosiovej, ktorej patálie spôsobuje zranený členok.

„Anjelky“ majú na svojom konte deväť víťazstiev a dve prehry (v Piešťanoch – 63:74 a v Ružomberku – 56:65). Ružomberské ženy odohrali desať zápasov, pričom deväť vyhrali a raz podľahli – doma Piešťanom 64:65.

Do konca kalendárneho roka ešte obhajcu titulu čakajú dva extraligové súboje pod vlastnými košmi – 15. decembra proti ŠKP 08 Banská Bystrica a 19. decembra s BK ŠK UMB Banská Bystrica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia