Basketbalová dvadsiatka zarezáva v Koniarni

Basketbalová "dvadsiatka" zarezáva v Koniarni

RedakciaŠport9.2.2023

Od pondelka (6. februára) má v Ružomberku svoje sústredenie ženská basketbalová reprezentácia do 20 rokov. „Ide o posledný zraz počas aktuálnej sezóny, v rámci prípravy na tohtoročné majstrovstvá Európy, B divízie, ktoré sa uskutočnia na prelome júla a augusta v rumunskom meste Cracovia. Máme určitú hernú víziu a aj počas tohto pobytu sa snažíme na nej s družstvom pracovať. Je tu jedenásť dievčat, kvôli zraneniam chýbajú tri nominované hráčky a jedna, čo prišla, ochorela, tak sa vrátila domov,“ informovala nás Michaela Sedláčková, ktorá je asistentkou hlavného kouča slovenskej „dvadsiatky“ Belgičana Nicolasa Croisyho. Svoje zastúpenie v tomto reprezentačnom výbere vďaka Kamili Jarošovej má aj ružomberský klub.

Kemp nášho mladého „nároďáku“, ktorý si svoj prípravný stan rozložil v penzióne Blesk, vyvrcholí dvomi medzinárodnými zápasmi proti českým rovesníčka, a to zajtra (10. februára) o 17:30 hod. a v sobotu (11. februára) o 18:00 hod.

„Je to ťažký súper, už sme si sním zmerali sily vlani v novembri Klatovoch. Prvé stretnutie dievčatá prehrali 54:77 a druhé 64:72. Len mimochodom, Česky v tejto kategórii na lanskom európskom šampionáte získali strieborné medaily,“ doplnila M. Sedláčková.

Hráčky na ružomberskom zraze: Eva Kmetoniová (BAM Poprad), Tereza Vandlíková, Linda Užovičová, Terézia Kraislová (všetky Piešťanské Čajky), Vanda Kristlová, Natália Filická, Tara Rebejová, Hana Jakubčeková (všetky Young Angels Košice), Ema Nagyová (Slávia Banská Bystrica), Alexandra Erdélyiová (Basket Šopron – Maď.) a Kamila Jarošová (MBK Ružomberok).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia